Barbara Łatko, wybitna lekkoatletyczna trenerka AZS AWF Warszawa, zakończyła wspaniałą 45-letnią karierę szkoleniową. Za nieoceniony wkład w rozwój i wychowywanie zawodników otrzymała specjalne podziękowania.

Barbara Łatko jako zawodniczka specjalizowała się w rzucie oszczepem. Jest brązową medalistką mistrzostw Polski w tej konkurencji z 1977 roku. W klubowej historii zapisze się jednak jako jedna z najwybitniejszych trenerek. W swojej bogatej karierze prowadziła ponad 100 lekkoatletów z AZS AWF Warszawa.

Z tej okazji szefowie, trenerzy, zawodnicy i pracownicy podziękowali Pani Barbarze za 45 lat pracy szkoleniowej. Było przepyszne ciasto, kawa, a przede wszystkim masa pięknych i wzruszających wspomnień. – To dla nas wyjątkowa chwila. Jest pani w tym klubie od kiedy pamiętam. Gratulujemy i dziękujemy za ten niezwykły czas pracy – mówił Artur Kruszewski, pełniący obowiązki prezesa AZS AWF Warszawa.

– W imieniu wszystkich zawodników dziękuję pani trenerce, że mogliśmy poznać sport i rozwijać swoje pasje. To właśnie u pani Barbary rozwinęłam miłość do lekkiej atletyki. Zaszczepiła we mnie wszystko co najlepsze – dodała Julia Słocka, wieloboistka AZS AWF Warszawa.

–Trochę żal, że to już koniec. Było fajnie. Raz tak, raz tak, ale było fajnie. Szkoda, ale taka kolej rzeczy – mówiła wyraźnie wzruszona Barbara Łatko.

W uroczystym spotkaniu uczestniczyli również Michał Obukowicz, dyrektor klubu oraz trenerzy z innych sekcji: Adam Skwarski (wioślarstwo), Paweł Słomiński (pływanie), Tomasz Pyciarz (taekwondo), Andrzej Wołkowycki (lekkoatletyka), a także Agata Wołkowycka, była lekkoatletka AZS AWF Warszawa.