Lakersi szykują się do nowego sezonu

0
909

Na zmodernizowanym stadionie lekkoatletycznym w Kortowie swoje spotkania w ramach PFL9 rozgrywać będzie drużyna futbolu amerykańskiego AZS UWM Olsztyn Lakers. Jeziorowcy przygotowują się do nowego sezonu, trenując na głównej płycie boiska. 

Lakersi od dawna zabiegali o możliwość grania i trenowania na zmodernizowanym stadionie lekkoatletycznym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. W końcu udało im się wrócić do ich domu. W środy i niedziele mogą oni szlifować formę na głównej płycie boiska stadionu.

– Cieszymy się z tego powrotu i dziękujemy za przychylność władzom Uniwersytetu. Bardzo pomógł nam pan Kanclerz. To nasz domowy stadion i cieszymy się, że będziemy mogli tu rozgrywać nasze domowe mecze – mówił Krzysztof Mrówka, zawodnik i członek zarządu sekcji w studiu Radia UWM FM.

PFL9, czyli Polska Futbol Liga dziewięcioosobowa, to nowa nazwa rozgrywek ekstraklasy futbolu amerykańskiego. Przygotowania do startu ligi są już bardzo zaawansowane. – Nie ma już czasu na lekkie treningi. Szlifujemy zagrywki. Gramy na 100 procent na każdym treningu. Nikt się nie obija. Przygotowujemy się do ciężkich starć w sezonie!

Nowy sezon rozgrywek PFL9 wystartuje w sierpniu. Lakersi trafili do grupy A, w której ich rywalami będą: Dukes Ząbki, Warsaw Eagles, Tytani Lublin oraz Rhinos Wyszków.

Z Krzysztofem Mrówką spotkał się Wojtek Miśkiewicz z Radia UWM FM. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy online!