W miniony weekend w Dąbrowie Górniczej odbyły się Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS w szachach. Na zawody inaugurujące nowy rok akademicki przyjechali zawodnicy z niepełnosprawnościami z 17 klubów AZS z całej Polski. 

W królewskiej grze bezsprzecznie najlepsza okazała się reprezentacja AZS Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej, zwyciężając klasyfikację drużynową imprezy. Do sukcesu przyczynił się Dawid Falkowski, zajmujący pierwsze miejsce indywidualnie oraz Tomasz Tutaj, zdobywca brązowego medalu. Na drugiej lokacie uplasowała się ekipa AZS Uniwersytetu Rzeszowskiego, a na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy z AZS Politechniki Wrocławskiej.

– Miałem przyjemność pierwszy raz uczestniczyć w Integracyjnych Mistrzostwach Polski AZS. Muszę przyznać, że pod względem atmosfery, stosunków międzyludzkich, otwartości, wzajemnego zrozumienia i szacunku do siebie, turniej nie miał sobie równych. Sprawiło to, że tej imprezy sportowej prędko nie zapomnę – podsumowuje złoty medalista IMP AZS, Dawid Falkowski.

 

Kolejne zawody już w najbliższy weekend w Zabrzu. Tym razem osoby z niepełnosprawnościami zmierzą się w e-sporcie. Zapisy trwają do 13.10 do godziny 20:00 na stronie Mistrzostw.

Projekt Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS finansowany jest przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Głównym sponsorem zawodów jest Grupa LOTOS. Sponsorem strategicznym jest Grupa PZU. Projekt wspiera Fundacja LOTTO, zaś fundatorem nagród jest Dom Wydawniczy REBIS. Patronat honorowy nad cyklem zawodów IMP AZS objął Polski Komitet Paraolimpijski.

Tekst: Dominika Hoft
Foto: Astashow Studio
Wideo: Marta Dutkiewicz / Noble Art Project