Misje specjalne dla całych rodzin i odkrywanie trasy przy pomocy mapy – to wszystko czekać będzie na uczestników akcji „Frajdy miejskie”, która odbędzie się już 24 października. Wystarczy zebrać rodzinę albo drużynę i zagrać w miejską grę. Udział jest darmowy.

Niezapomniana przygoda czekać będzie na śmiałków, którzy wyruszą w rajd prowadzący terenami warszawskiego Ursynowa i Mokotowa. Na liczącej ok. 10 km trasie umieszczonych będzie kilkanaście punktów kontrolnych. Żeby je zaliczyć, uczestnicy będą musieli wykonywać zadania nie tylko sprawnościowe, ale i logiczne, Przygotowane gry będą okazją do wspólnej zabawy i wymagać mają pracy zespołowej.

– Tematyka zadań będzie odwoływała się do szeroko pojętej aktywności fizycznej i wydarzeń sportowych. W zależności od tego gdzie będzie punkt, to będzie trzeba nieco poskakać lub pomyśleć. Chcemy, żeby to była okazja do zabawy dla całych rodzin i żeby każdy mógł się wykazać – wyjaśnia Igor Błachut ze Stowarzyszenia Team 360, odpowiedzialny za przygotowanie mapy.

W wydarzeniu będą brały udział drużyny liczące od dwóch do pięciu osób w różnym wieku. Warunkiem jest to, żeby jedna osoba była pełnoletnia, a jedna poniżej 14 roku życia. Pierwsze zgłoszenia już napływają, a zespoły popisują się kreatywnością w swoich nazwach takich jak „ Dzikie Węże” czy „Małe Prosiaki i Stare Warchlaki”. Oby tak samo dobrze szło im podczas rajdu.

– To nie jest typowy wyścig i tu nie jest istotny wynik. Chodzi nam o upowszechnianie aktywności fizycznej i pokazanie tego, jak można w ciekawy sposób spędzić niedzielę, spróbować różnych form aktywności oraz pokazać, czym zajmuje się AZS. Na mecie każdy będzie zwycięzcą i na każdego będzie czekał medal – powiedział Dawid Piechowiak z ZG AZS, koordynator akcji.

Uczestnicy wyruszać będą z terenu Starego Kampusu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Tam też będzie znajdować się biuro zawodów. Początek imprezy o godzinie 12, a zakończenie o 17. Wystartować można w dowolnym momencie.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Akademickiego Związku Sportowego. Partnerami są Akademicki Związek Sportowy Warszawa, KU AZS SGGW Warszawa oraz Team 360. Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Trwają ZAPISY. Kliknij, aby zgłosić swoją ekipę