– Skoro nie udało się awansować do ósemki, to zrobimy wszystko, by zająć dziewiątą lokatę – zapowiadał po rozgrywkach grupowych polski koszykarz Marcin Woroniecki. Biało-czerwoni w niedzielę osiągnęli ten cel, a w decydującym meczu pokonali drużynę gospodarzy 87:76.

Trzy z czterech kwart tego meczu były bardzo zacięte, ale jedna zdecydowała o wygranej polskiej drużyny. Wprawdzie do przerwy biało-czerwoni prowadzili tylko jednym punktem – 42:41 – ale w trzeciej kwarcie zaprezentowali się znakomicie, całkowicie dominując na boisku. Gdy drużyny wychodziły na ostatnią część meczu Polacy prowadzili 69:53 i tylko kataklizm mógłby im odebrać zwycięstwo. I choć tę czwartą kwartę rozpoczęli mocno przeciętnie, to jednak cały czas kontrolowali przebieg meczu.

Najwięcej punktów dla polskiej drużyny zdobyli Szymon Tomczak 19 i Bartłomiej Pelczar 13.

Polska – Chiny 87:76 (16:20, 26:21, 27:12, 18:23)
Polska: Marcin Woroniecki 11, Bartłomiej Pelczar 13, Kacper Kłaczek 12, Grzegorz Kamiński 6, Szymon Tomczak 19 – Wojciech Tomaszewski 6, Michał Krasuski 7, Michał Sitnik 3, Szymon Sobiech 9, Mikołaj Adamczak. Trener: Arkadiusz Miłoszewski.