Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn poszli za ciosem. Po wypełnionej po brzegi hali w Iławie akademicy z Kortowa pokonali ekipę Aluron CMC Warty Zawiercie 3:0. Statuetkę MVP otrzymał Karol Butryn.

Niedzielne spotkanie oglądał komplet publiczności zgromadzonej w hali Iławskiego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji. Każdy set dostarczył kibicom sporo emocji, lecz końcówki należały do akademików z Kortowa, którzy pewnie dopisali kolejne trzy punkty do ligowej tabeli. Statuetkę MVP dla najlepszego zawodnika spotkania otrzymał atakujący ekipy ze stolicy Warmii i Mazur – Karol Butryn. W ligowej tabeli, Indykpol AZS Olsztyn awansował na siódmą pozycję w tabeli, z dorobkiem siedmiu punktów.

Patrząc w pomeczowe statystyki, olsztynianie sprawowali się lepiej w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Zaczynając od dokładniejszego przyjęcia (56% do 45%), większej skuteczności w ataku (60% do 53%), kończąc na bloku (6:4) oraz zagrywce (5:1). Najwięcej punktów w ekipie gospodarzy zdobyli Karol Butryn i TJ DeFalco (18 pkt.), a u gości Facundo Conte (16 pkt.).

– Cieszy gra całego zespołu. Zagrywaliśmy mądrze po całym boisku i to przyniosło efekt. Zespół z Zawiercia miał problemy z przyjęciem i udało nam się to wykorzystać. Fajnie jest grać przy pełnej hali. To słychać – szczególnie w tych trudnych momentach. W trzecim secie mieliśmy lekki przestój, kibice nam pomogli – powiedział Karol Butryn na antenie Radia UWM FM.

Jak spotkanie skomentował natomiast trener zespołu z Kortowa? – To było niesamowite spotkanie! Trenowaliśmy ciężko przez cały tydzień, a ponadto w końcu mogliśmy być razem. Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie i cieszę się, że odnieśliśmy zwycięstwo bez straty seta. To był nasz najlepszy mecz w tym sezonie! – stwierdził Marco Bonitta.

Jak zauważył również Mateusz Poręba, środkowy Indykpolu AZS, zespół z meczu na mecz poprawia się w polu serwisowym. – Dzięki temu rozwijamy naszą grę, dobrze funkcjonuje system blok-obrona. Było widać, że gramy bardzo dobrze i myślę, że możemy wycisnąć z siebie jeszcze więcej na treningach.

Więcej pomeczowych rozmów znajdziesz na stronie Radia UWM FM – posłuchaj rozmów online.

W kolejnym spotkaniu ekipa ze stolicy Warmii i Mazur uda się do Katowic. Początek wyjazdowego boju z GKS w niedzielę, 31.10 o godzinie 20:30.

Sponsorem siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn jest Grupa PZU S.A.