Kolejny sezon IMP AZS ruszy już niedługo

0
402

Rozpoczynamy rok akademicki, a wraz z nim kolejny cykl zawodów Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS. Jak co roku organizowane będą zawody sportowe dla studentów z niepełnosprawnościami w takich dyscyplinach jak: boccia, bowling, pływanie, szachy, goalball czy tenis stołowy. Dodatkowo rywalizacja wzbogacona zostanie o badminton i strzelectwo.

Serdecznie zachęcamy wszystkich studentów z niepełnosprawnościami do udziału w IMP. Jest to niebywała okazja do tego, by w sposób aktywny działać na rzecz swojej uczelni. Dzięki uczestnictwu w zawodach stajecie się reprezentantami swojej Alma Mater. Udział w sportowej rywalizacji daje możliwość poznania studentów z niepełnosprawnościami z innych polskich uczelni, integracji akademickiej, ale także poczucia ducha rywalizacji opartego na wzajemnym szacunku, wsparciu i zabawie.

Na wielu uczelniach działają sekcje sportowe dla studentów z niepełnosprawnościami, które aktywnie trenują do zawodów przez cały rok. Trenerów sekcji zachęcamy do doskonalenia i podwyższania swoich kwalifikacji w zakresie sportu osób z niepełnosprawnościami poprzez uczestnictwo w kursie instruktora sportu osób z niepełnosprawnościami. Być może uczestnictwo w szkoleniu otworzy umysł na nowe pomysły, które wdrożysz na swojej uczelni?

Więcej na stronie imp.azs.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here