Osiem medali zdobyli pływacy z klubów AZS podczas przedostatniego dnia Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów 17- i 18-letnich w Bydgoszczy.

Połowę z nich wywalczyli reprezentanci AZS AWF Katowice. W finale 100 m stylem dowolnym triumfował Mateusz Chowaniec, który wyprzedził mistrza Polski na dystansie dwukrotnie dłuższym, Kamila Sieradzkiego. Obaj katowiczanie wraz z Szymonem Jaworskim i Kamilem Bryłą zdobyli złoty medal w sztafecie 4×200 m stylem dowolnym. Na trzecim stopniu podium stanął Maksymilian Cerlich na 200 m stylem klasycznym.

Kolejne medale do swojego dorobku dorzucili pływacy AZS AWF Warszawa. Na 200 m stylem klasycznym najszybsza okazała się Weronika Hallmann. Brąz wywalczyła sztafeta 4×200 m stylem dowolnym mężczyzn w składzie Bartłomiej Koziejko, Szymon Kapała, Wiktor Grzegorczyk, Filip Kosiński.

W sobotę z medali cieszyli się także reprezentanci AZS UMCS Lublin. Wicemistrzynią Polski na 200 m stylem motylkowym została Klara Kowalska. W sztafecie 4×200 m stylem dowolnym wraz z Laurą Bernat, Natalią Siwko i Aleksandrą Wiśniewską sięgnęła po srebro.

W niedzielę zakończenie zmagań w Bydgoszczy. W programie zawodów 50 m stylem klasycznym, 100 m stylem grzbietowym, 200 m stylem zmiennym, 800 m stylem dowolnym mężczyzn, 1500 m stylem dowolnym kobiet i sztafety 4×100 m stylem zmiennym.

Medale zawodników z klubów AZS – Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów 17- i 18-letnich, Bydgoszcz, 3.12.2022