Kolejne IMP AZS przed nami!

0
547

W najbliższą sobotę, 11 maja sportowcy z niepełnosprawnościami ponownie powalczą o medale Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS. Do Poznania przyjedzie blisko 70 pływaków z całej Polski.

To już czwarta edycja zawodów, skierowanych do studentów z niepełnosprawnościami. Od 2016 roku Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu jest organizatorem zmagań pływaków. Uczestnicy IMP AZS będą mieli rywalizować w aż siedmiu konkurencjach. Cztery z nich odbędą się z podziałem na płeć: 25 metrów stylem dowolnym, 50 metrów stylem grzbietowym, 50 metrów stylem klasycznym, 50 metrów stylem dowolnym. W ramach pozostałych trzech konkurencji – 50 metrów stylem motylkowym, 100 metrów stylem dowolnym i sztafety prowadzona będzie klasyfikacja open.

Zgodnie z regulaminem, każdy uczestnik ma prawo wystartować w dwóch konkurencjach indywidualnych i sztafecie, reprezentującej daną uczelnię. Zawodnicy i zawodniczki startować będą w klasach startowych, wynikających z rodzaju niepełnosprawności.

To, co wyróżnia Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS to przede wszystkim nieobowiązkowa znajomość zasad czy przepisów danej dyscypliny. Każdy uczestnik w pierwszej fazie zawodów bierze udział w profesjonalnym szkoleniu teoretycznym i praktycznym w wybranej przez siebie dyscyplinie. Studenci biorący udział w zawodach nabywają dzięki temu nowych umiejętności.

Po zakończeniu zmagań w hali sportowej odbędzie się konferencja naukowo-metodyczna. Reprezentacje uczelni, w swoich dwunastominutowych prelekcjach przedstawią metody oraz dobre praktyki współpracy z osobami niepełnosprawnymi, wykorzystywane w szkołach wyższych.

Autor: Dawid Piechowiak