Szesnaście drużyn żeńskich i szesnaście męskich rozpoczęło w piątek w Rzeszowie walkę o medale Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce.

W turnieju mężczyzn dwa zwycięstwa na swoim koncie ma główny faworyt imprezy, Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Opolu. Naszpikowana gwiazdami PlusLigi, m.in. zawodnikami czwartej drużyny tych rozgrywek Aluronu Virtu Zawiercie, Marcinem Walińskim i Mateuszem Malinowskim, pokonała w dwóch setach Politechnikę Gdańską i PWSZ z Krosna. Dwie wygrane zanotowali też m.in. siatkarze Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego z Olsztyna. Wszystkie wyniki w rywalizacji mężczyzn znajdziecie TUTAJ.

W turnieju kobiet dobrze pierwsze dnia pokazała się drużyna toruńskiego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, która wygrała dwa spotkania, m.in. z Vistulą Warszawa. Dwie wygrane mają też m.in. siatkarki PWSZ Krosno oraz ubiegłorocznego zwycięzcy, czyli Uniwersytetu Opolskiego. Wyniki pań możecie śledzić TUTAJ.

Oba turnieje – kobiet i mężczyzn – zakończą się w niedzielę. Organizacja Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce współfinansowana jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Partnerem strategicznym imprezy jest Grupa LOTOS S.A.