Joanna Fiodorow z AZS OŚ Poznań, aktualna wicemistrzyni świata w rzucie młotem, przechodzi rehabilitację po zabiegu artroskopii kolana. Pod koniec czerwca ma wrócić do normalnych treningów.

Zawodniczka, która na co dzień ćwiczy w Białymstoku pod okiem trenerki Malwiny Wojtulewicz-Sobierajskiej, przeprowadziła się teraz do Poznania. – Tu przechodzę rehabilitację po artroskopii kolana i uczę się od nowa, jak się chodzi. Wszystko jest w porządku i ciężko pracuję pod okiem fizjoterapeuty, żeby już niedługo móc startować. Wierzę nie tylko w medal na igrzyskach w Tokio w przyszłym sezonie, ale także w to, że jeszcze w obecnym będę rzucać po 76 metrów – mówi Fiodorow.

fot. Paweł Skraba

Wicemistrzyni świata z Doha nie ukrywa, że nie może się doczekać treningów. – Szczerze? Mam już kompletnie dosyć siedzenia w domu. Po tylu latach polubiłam już życie na walizkach, ciągłe starty i obozy. A teraz przede wszystkim uczę się gotować i nadrabiam zaległości w serialach. No i kupuję ubrania, oczywiście w internecie – dodaje.

Sezon lekkoatletyczny rozpocznie się w sierpniu, więc jest duża szansa, że zawodniczka AZS OŚ Poznań będzie rywalizować na stadionach. Wprawdzie igrzyska olimpijskie zostały przełożone, a mistrzostwa Europy odwołane, ale planowany jest szereg innych zawodów. W sierpniu we Włocławku mają odbyć się np. mistrzostwa Polski. W kraju odbyć ma się też kilka dużych mityngów, m.in. Memoriał Ireny Szewińskiej.

fot. Paweł Skraba

Joanna Fiodorow to jedna z wielu czołowych polskich lekkoatletek, które są zawodniczkami klubów AZS. Są wśrod nich m.in. Anita Włodarczyk, Justyna Święty-Ersetic, czy Sofia Ennaoui. Głównym sponsorem Akademickiego Związku Sportowego jest Grupa LOTOS S.A., a działalność AZS wspiera też m.in. Ministerstwo Sportu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj