Drużyna AZS UWM Olsztyn Lakers udanie zainaugurowała sezon 2022 w rozgrywkach PFL2. Jeziorowcy wygrali na wyjeździe z Watahą Zielona Góra 38:6 i są wiceliderami grupy północnej. Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Dawid Rutkowski.

Zespół z Kortowa wrócił do PFL2 po dwuletniej przerwie. W poprzednich sezonach rywalizował w dziewięcioosobowej odmianie swojej dyscypliny – w rozgrywkach PFL9. Na stanowisku głównego trenera Bartosza Rudzkiego zastąpił Amerykanin Matthew Kershey. W kadrze Jeziorowców pojawił się też Alonzo Brock.

Mecz w Zielonej Górze okazał się dobrym przetarciem. Pierwszą kwartę AZS UWM wygrał 8:0. Druga zakończyła się remisem 6:6, ale już w trzeciej zdecydowanie lepsi byli goście. Zwycięstwo 22:0 przesądziło o wygranej ekipy z Kortowa. Rywali, co prawda, stać było jeszcze jedynie na dołożenie dwóch punktów do swojego dorobku – ostatecznie olsztynianie zwyciężyli 36:8.

W studiu Radia UWM FM spotkanie podsumował Maks Szyszko. – Początek był dość powolny, bowiem ofensywa naszego rywala nie stanowiła dla nas zagrożenia. Pierwsze punkty straciliśmy dopiero w drugiej części meczu i to głównie przez własne błędy. W trzeciej odsłonie wróciliśmy do dobrej gry i wszystko poszło po naszej myśli.

Kolejne ligowe spotkanie Jeziorowcy rozegrają także na wyjeździe. 8 maja zmierzą się z Białymi Lwami Gdańsk. Przed własną publicznością – na stadionie w Kortowie – zaprezentują się tydzień później – 14 maja w meczu z Watahą Zielona Góra.

Całej rozmowy posłuchasz na stronie Radia UWM FM – posłuchaj rozmowy online.