Choć siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn pokonali Asseco Resovię Rzeszów 3:1 w ostatnim spotkaniu sezonu 2021/2022, to ulegli w złotym secie, który zadecydował o wyniku dwumeczu.

Przypomnijmy, iż w pierwszym meczu rozegranym w minioną niedzielę w Iławie, lepsi okazali się siatkarze Asseco Resovii, zwyciężając 3:1. W środowym spotkaniu na Podpromiu, wieńczącym sezon 2021/2022, trener Javier Weber desygnował do gry najsilniejszy skład, w którym dokonał jednej zmiany. Rewanżowe spotkanie o piąte miejsce rozpoczęli: Jan Firlej, Mateusz Poręba, Taylor Averill, Robbert Andringa, TJ DeFalco, Karol Butryn i Jakub Ciunajtis.

Lepiej pierwszego seta rozpoczęli gospodarze, którzy prowadzili 8:3. Olsztynianie z każdą minutą rozkręcali się na parkiecie, doprowadzając w końcówce do wyrównania (20:20). Ostatecznie Indykpol AZS zwyciężył 25:23. Druga partia również należała do zawodników prowadzonych przez Javiera Webera – 25:22 i tylko jedna wygrana partia dzieliła olsztynian od „złotego seta”.

Podrażnieni rzeszowianie ruszyli do ataku i wygrali trzecią partię 25:19. Takim samym wynikiem zakończyła się czwarta odsłona, lecz została ona zapisana na konto Indykpolu AZS Olsztyn. Akademicy zwyciężyli 3:1, a tym samym, o wyniku dwumeczu zadecydował tzw. „złoty set”, czyli dodatkowy tie-break. W nim lepsi okazali się gospodarze 15:10. Statuetkę MVP za czterosetowy pojedynek otrzymał TJ DeFalco.

Gdy spojrzymy w pomeczowe statystyki, to zobaczymy wyrównaną walkę po obu stronach siatki. Olsztynianie lepiej przyjmowali (42% pozytywnego przyjęcia przy 32% pozytywnego przyjęcia rywali) i atakowali (47% skuteczności przy 42% skuteczności drużyny przeciwnej). Rzeszowianie natomiast zdobyli więcej punktów blokiem (13:8) i lepiej sprawowali się w polu serwisowym (8:7). Najwięcej punktów dla Indykpolu AZS zdobył TJ DeFalco (24 pkt.), a dla gospodarzy Maciej Muzaj (23 pkt.).

W poniedziałkowym pojedynku swoją szansę otrzymał libero Jakub Ciunajtis. – Byliśmy trochę zmęczeni, a w złotym secie pojawiło się w nas lekkie rozluźnienie. Ciężko było nam już potem dogonić rywala. Dziękuję trenerowi za możliwość występu, ciężko na to trenowałem. Włożyłem całe serce w to spotkanie. Założeniem tego sezonu miał być awans do play-off i został on zrealizowany. Było blisko półfinału, a potem piątego miejsca, lecz mimo wszystko, to był udany sezon – stwierdził zawodnik na antenie Radia UWM FM

– Był to dla nas bardzo dobry sezon. Jesteśmy w gronie sześciu najlepszych zespołów i z tego bardzo się cieszę. Możemy być trochę smutni, ponieważ byliśmy blisko awansu do półfinału oraz zajęcia piątego miejsca. Mimo wszystko, możemy być z siebie dumni – powiedział po spotkaniu Robbert Andringa, kapitan Indykpolu AZS Olsztyn.

Więcej pomeczowych rozmów znajdziecie na stronie Radia UWM FM.

Dla siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn był to ostatni mecz w sezonie 2021/2022. Akademicy z Kortowa zakończyli zmagania na szóstym miejscu, a bilans ekipy ze stolicy Warmii i Mazur w 31 rozegranych spotkaniach to 15 zwycięstw i 16 porażek.

Nowy sezon PlusLigi rozpocznie się w pierwszy weekend października 2022 roku. Już wkrótce zaczniemy odkrywać pierwsze karty w talii Javiera Webera!

Sponsorem siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn jest Grupa PZU S.A.