Rusza nowy projekt realizowany przez Akademicki Związek Sportowy. W dniach 24-26 września na obiektach AWF w Warszawie odbędą się ogólnopolskie zawody dla dzieci z niepełnosprawnościami.

Igrzyska Bez Barier skierowane są w szczególności do szkół, ośrodków, klubów, których uczniami lub członkami są dzieci z niepełnosprawnościami. Trzydniowe zawody obejmują rywalizację w trzech dyscyplinach: lekkoatletyce, tenisie stołowym i bocci. Impreza realizowana podczas Europejskiego Tygodnia Sportu dedykowana jest uczestnikom z roczników 2006-2010. Jej głównym celem jest zachęcenie uczniów do wznowienia aktywności sportowej po długiej pandemicznej przerwie oraz integracja młodych osób z dysfunkcjami.

– Igrzyska Bez Barier to zawody odpowiadające na potrzeby najmłodszych osób z niepełnosprawnościami. Mają one stanowić początek struktury Akademickiego Sportu Osób z Niepełnosprawnościami, którą chcemy rozbudować. Zależy nam na upowszechnianiu kultury fizycznej, na integracji, ale rozumianej jako integracji osób w danej grupie społecznej, tak by uczestnicy przebywali i rywalizowali na podobnym poziomie sprawności fizycznej – mówi Marta Dalecka, Wiceprezes ZG AZS ds. Sportu Osób z Niepełnosprawnościami.

Swoją reprezentację może zgłosić każda szkoła, ośrodek, klub, wypełniając i wysyłając skan zgłoszenia umieszczony poniżej. Jednostkom, które zakwalifikują się do udziału, zostanie zagwarantowane zakwaterowanie oraz wyżywienie. Liczba miejsc jest ograniczona. Zadanie współfinansowane jest ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Więcej informacji oraz formularz zgłoszenia w poniższych załącznikach. Zachęcamy do śledzenia strony FB projektu.

Więcej informacji:
1. Komunikat
2. Regulamin
3. Zgłoszenie