Na basenie sportowym Term Maltańskich odbyły się ostatnie przed wakacjami Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS. W stolicy Wielkopolski spotkały się osoby z niepełnosprawnościami z 19 jednostek AZS z całej Polski.

Przekrój zawodników jak i klas startowych był niezwykle zróżnicowany. W dużej mierze wynikało to z rodzaju niepełnosprawności poszczególnych startujących. Na poznańskich basenach zostały przeprowadzone zawody w pięciu konkurencjach: 25 m stylem dowolnym; 50 m stylem grzbietowym; 50 m stylem klasycznym; 50 m stylem dowolnym; 50 m stylem motylkowym open.

Wszystkie wyniki indywidualne dostępne są na stronie: www.imp.azs.pl

Rywalizacja toczyła się również w klasyfikacji generalnej. Wśród startujących ekip najlepsza okazała się reprezentacja AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego, zdobywając łącznie 17 krążków (4 złote, 10 srebrnych, 3 brązowe). Tuż za lubuszanami uplasowali się zawodnicy AZS Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu z dorobkiem 15 medali. Na najniższym stopniu podium stanęła reprezentacja z AZS Politechniki Warszawskiej.

– Udział w Integracyjnych Mistrzostwach Polski AZS to dla mnie wielka przygoda oraz nie lada wyzwanie. Stres związany z zawodami zawsze zostaje przytłumiony wspaniałą atmosferą ludzi w nich uczestniczących, uśmiechami oraz dobrym słowem płynącym z ust prowadzących. Na IMP AZS często powtarza się, że biorąc w nich udział już jesteśmy wygranymi, ponieważ przełamanie swoich granic i zmierzenie się ze swoimi lękami jest największym zwycięstwem. IMP AZS polecam każdemu – mówi srebrna medalistka 25 m stylem dowolnym kobiet, Karolina Olma (AZS UE Katowice).

Pełna galeria zdjęć dostępna na stronie projektu

Projekt Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS finansowany jest przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Głównym sponsorem zawodów jest Grupa LOTOS. Projekt wspiera Fundacja LOTTO, zaś fundatorem nagród jest Dom Wydawniczy REBIS. Patronat honorowy nad cyklem zawodów IMP AZS objął Polski Komitet Paraolimpijski. Wydarzenie swoim patronatem objęła również Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. dr hab. Bogumiła Kaniewska. Organizatorem zawodów byli: Akademicki Związek Sportowy, Studium Wychowania Fizycznego i Sportu UAM, KU AZS Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Biuro Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami UAM.

Zawody pływackie były ostatnimi z cyklu IMP AZS przed wakacjami. Kolejne odbędą się już we wrześniu. Zachęcamy do śledzenia strony internetowej i fanpage projektu.

Klasyfikacja drużynowa IMP AZS 2021 w pływaniu:
1. AZS UZ Zielona Góra
2. AZS UAM Poznań
3. AZS PW Warszawa
4. AZS AGH Kraków
5. AZS UE Katowice
6. AZS UG Gdańsk
7. AZS PWSZ Leszno
8. AZS URz Rzeszów
8. AZS UP Lublin
8. AZS UMK Toruń
8. AZS GWSH Katowice
12. AZS KUL Lublin
13. AZS UW Warszawa
13. AZS UM Gdynia
15. AZS PWr Wrocław
16. AZS UE Poznań
16. AZS UKW Bydgoszcz
18. AZS UMCS Lublin
19. AZS PCz Częstochowa

Tekst: Dominika Hoft
Foto: Ewa Milun-Walczak