W dniach 3-5 czerwca w Krakowie odbędzie się kolejna odsłona Igrzysk bez Barier! To trzecia, wyczekiwana edycja zawodów dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami.

Ogólnopolska rywalizacja sportowa już w ubiegłym roku znalazła uznanie wśród uczestników. Pilotażowa edycja odbyła się w Warszawie z okazji Europejskiego Tygodnia Sportu (24-26.09). Drugie, mikołajkowe zawody miały miejsce w Gdańsku w pierwszy weekend grudnia.

Kolejne już niebawem zostaną rozegrane w Krakowie! Impreza z okazji Dnia Dziecka dedykowana jest uczestnikom z roczników 2006-2010. Jej głównym celem jest zachęcenie uczniów do różnych form aktywności sportowej oraz integracja młodych osób z dysfunkcjami.

Dla uczestników trzeciej edycji Igrzysk bez barier zaplanowano rywalizację sportową z zakresu trzech dyscyplin: lekkoatletyki (konkurencje: skok w dal, bieg indywidualny i sztafetowy, rzut piłeczką palantową), ergometru wioślarskiego i badmintona.

Swoją reprezentację może zgłosić każda szkoła, ośrodek, klub, wypełniając i wysyłając skan zgłoszenia umieszczony poniżej. Jednostkom, które zakwalifikują się do udziału, zostanie zagwarantowane zakwaterowanie oraz wyżywienie. Liczba miejsc jest ograniczona. Zadanie współfinansowane jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Więcej informacji oraz formularz zgłoszenia w poniższych załącznikach. Zachęcamy do śledzenia strony FB projektu.

Więcej informacji:
1. Komunikat
2. Regulamin
3. Zgłoszenie