Podopieczne Krzysztofa Rachwalskiego w morderczych, upalnych, warunkach obroniły mistrzostwo Polski wywalczone przed rokiem. W finale pokonały KS Hokej Start Brzeziny 1:0.

W finale Mistrzostw Polski seniorek w hokeju na trawie zmierzyły się drużyny, które o złoto grają nieprzerwanie od 2008 roku. W rundzie zasadniczej zgromadziły one taką samą liczbę punktów, a w dodatku oba ich spotkania kończyły się remisami, (0:0 w Poznaniu i 1:1 w Brzezinach). W meczach tych za każdym razem w karnych zagrywkach lepsze okazywały się brzezinianki. Finał rozgrywany w Poznaniu był równie zacięty.

– Finał rozgrywany był w ekstremalnie ciężkich warunkach. Mieliśmy bardzo dobry plan taktyczny, który konsekwentnie realizowaliśmy przez większość część meczu. Podstawą była organizacja gry defensywnej. Zespół z Brzezin poważnie zagroził naszej bramce tylko raz w ostatniej kwarcie meczu. – podsumował trener Krzysztof Rachwalski.

Jedyna bramka padła po krótkim rogu, a zdobyła ją w 29. minucie Daria Skoroszewska, która tym samym została MVP meczu finałowego (wcześniej poznanianki nie wykorzystały trzech krótkich rogów). AZS Politechnika Poznańska kończy sezon z dwoma tytułami, do srebrnego medalu wywalczonego na hali, dołączył złoty z boisk trawiastych.

AZS Politechnika Poznańska

– Uważam, że w całym sezonie prezentowaliśmy stabilną formę zdobywając 40 bramek, a tracąc tylko trzy. Cieszą również nagrody indywidualne. Wiktoria Błaszyk z 15 bramkami została najskuteczniejszą zawodniczką sezonu. – dodał trener.

W ten sam weekend poznaliśmy ostateczne rozstrzygnięcia w rywalizacji mężczyzn. Brązowy medal w Superlidze wywalczył AZS AWF Poznań (są to obecni halowi Mistrzowie Polski). W meczu o trzecie miejsce pokonali oni Wartę Poznań 2:1.

Foto: Krzysztof Filipiak