Hitowy transfer Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa [WIDEO]

0
1819
Michał Żuk

Do drugoligowej drużyny Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa na sezon 2020/2021 dołącza mający niespełna 200 występów w PlusLidze Michał Żuk. Dla 35-letniego przyjmującego będzie to powrót pod Jasną Górę po dziesięciu latach.

– Podoba mi się pomysł klubu i cały projekt. Chcę pomóc klubowi osiągnąć zamierzone cele i swoim doświadczeniem zdobytym w wielu zespołach i przy różnych trenerach wspomóc drużynę. Ważnym argumentem było dla mnie też to, że mieszkam w Częstochowie z razem z rodziną i tutaj jest nasz dom – mówi Michał Żuk.

Michał Żuk urodził się w Sosnowcu, a swoje pierwsze siatkarskie kroki stawiał w MKS-ie MOS Będzin. Nowy siatkarz częstochowskiego klubu w najwyższej klasie rozgrywkowej w kraju debiutował w sezonie 2004/2005 w barwach AZS-u Częstochowa. Pod Jasną Górą Żuk występował do 2007 roku z przerwą na sezon w Sosnowcu. Następnie w siatkarskim życiu przyjmującego pojawiła się Nysa, Gdańsk oraz Kielce, a w 2010 roku Michał Żuk ponownie występował w barwach AZS-u w legendarnej Hali Polonia.

W kolejnych latach Żuk w PlusLidze występował jeszcze w w MKS-ie Będzin oraz Warcie Zawiercie, z którą w sezonie 2016/2017 wywalczył awans. Łącznie w najwyższej klasie rozgrywkowej Michał rozegrał 179 meczów, zdobywając 820 punktów. Ostatni sezon Żuk spędził w I-ligowym BBTS-ie Bielsko-Biała, w którym wystąpił w 23 spotkaniach, zdobywając 171 „oczek”. Nowy przyjmujący AZS-u występował także w młodzieżowych reprezentacjach Polski. W 2003 roku wraz z kadrą kadetów został wicemistrzem Europy.

inf.pras.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj