Po miesiącu przerwy do walki o utrzymanie powrócili tenisiści stołowi ATS-u Akanza AZS UMCS Lublin. Przed nimi seria trudnych spotkań, a rozpoczęło ją spotkanie z liderem tabeli I ligi. Przegrali z Villa Verde KS Olesno 3:7.

Lublinianie na koniec sezonu zasadniczego muszą się zmierzyć z ekipami z czołówki tabeli. Na pierwszy ogień przyszło starcie z rywalami z Olesna, którzy przegrali do tej pory zaledwie raz. Akademicy, mimo że są znacznie niżej notowani, zawiesili rywalom wysoko poprzeczkę we własnej hali. Porażka Radosława Chrześciana (0:3) i pewna wygrana Pawła Kozieła sprawiły, że był remis. Jakubowi Witkowskiemu przyszło się zmierzyć z Jakubem Perkiem, czyli piątym graczem ligi i musiał uznać jego wyższość (0:3). Niedosyt z pewnością pozostawia starcie Michała Galasa z Danielem Lisem. Pojedynek był na tyle wyrównany, że potrzebny był piąty set, który zakończył się na korzyść Lisa (3:2). To oznaczało, że po pierwszych grach singlowych na prowadzeniu byli goście (3:1).

Ogromne nadzieje wlały w nasze kibiców deble, bo w obu górą byli akademicy. Duet Chrześcian–Witkowski wygrał 3:2 ze Stecyszynem i Perkiem. Identycznym rezultatem Kozieł i Galas triumfowali nad Danielem Lisem oraz Radkiem Mrkvicka, co doprowadziło do remisu 3:3. Niestety w grach pojedynczych znów zarysowała się przewaga przyjezdnych. Porażki Chrześciana (2:3), Witkowskiego (1:3), Kozieła (0:3) oraz Galasa (1:3) sprawiły, że gospodarze przegrali cały mecz 3:7 i nie poprawili swojego bilansu w tabeli. Obecnie Akanza AZS UMCS zajmuje dziewiątą pozycję i walczy o uniknięcie strefy spadkowej.

– Z przebiegu całości spotkania można powiedzieć, że mecz był bardzo wyrównany. Nie do końca dobrze zaczęliśmy od partii singlowych, bo przegraliśmy 1:3. Była spokojnie możliwość, żeby było po dwa. Gry deblowe, pomimo że przeciwnicy bardzo mocni są w tej konkurencji, udało nam się wygrać po 3:2. Były to bardzo zacięte mecze, ale wróciliśmy do remisu 3:3. Kolejne gry singlowe nam uciekły, co nie oznacza, że łatwo oddaliśmy skórę. Walka była do końca i według mnie realne było nawet zwycięstwo. Zabrakło odrobiny szczęścia. Chcemy znaleźć się w barażach i potrzebujemy dwóch punktów z trzema drużynami z czoła tabeli – podsumował Filip Grajewski, kierownik ATS-u Akanza AZS UMCS Lublin.

W następnej kolejce AZS UMCS Lublin zagra z AZS Politechniką Rzeszowską, która zajmuje trzecią pozycję w lidze. Spotkanie odbędzie się 13 kwietnia.

ATS Akanza AZS UMCS Lublin – Villa Verde KS Olesno 3:7

Tekst: Rafał Małys