AZS UZ walczył o awans do II ligi

0
172

W dniach 5-7 kwietnia w hali Uniwersytetu Zielonogórskiego rozegrano turniej półfinałowy o awans do II ligi siatkówki kobiet, w którym rywalizowały zespoły reprezentujące województwa: śląskie, lubuskie, opolskie i dolnośląskie.

Wydarzenie zgromadziło młode siatkarki, które w trakcie trzydniowych zmagań wykazywały się wysokimi umiejętnościami gry oraz pracą zespołową, co sprawiło, że rozgrywki były ciekawym widowiskiem dla przybyłych kibiców, którzy szczególnie gorąco dopingowali miejscową drużynę Grupa Polcontrol AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego.

W piątek mecz inauguracyjny rozpoczęły MGLKS Sobieski Oława i PV Volley Krapkowice. Rywalizacja była bardzo zaciekła. Zespół oławianek dominował nad swoimi przeciwniczkami, zwyciężając 3:0.

Wieczorem na parkiecie zagrały miejscowe i MKS MOS Płomień Sosnowiec. Obie drużyny szybko odrabiały straty, doprowadzając do remisów, jednak to podopieczne trenera Piotra Augustyna były silniejsze i wygrały starcie 3:1 (25:27, 20:25, 25:23, 20:25).

W sobotę ekipa Płomienia kontrolowała całe spotkanie, wykorzystując skuteczne ataki i solidną grę w obronie. Krapkowiczanki nie były w stanie odrobić utraconych punktów, co doprowadziło do zakończenia gry wynikiem 3:0.

Po południu na boisku walczyły akademiczki, które powinny wygrać z Oławą, żeby pozostać w grze o awans. Walka była bardzo wyrównana, co skończyło się piątym setem. W nim po ponad dwóch godzinach zmagań triumfowały Dolnoślązaczki (15:11).

Awans do wielkiego finału uzyskały MGLKS Sobieski Oława oraz MKS MOS Płomień, a w ich bezpośrednim starciu góra była ekipa z Sosnowca (3:0). Mecz o trzecie miejsce rozegrały Lubuszanki i Opolanki. Biało-zielone zapewniły sobie sobie pewną wygraną 3:0 (25:17, 25:16, 25:16).

tekst: Gabriela Pietruszyńska
foto: Michał Kołaczkiewicz