Drużyna AZS UWM High Heels Olsztyn wygrała 5:2 w futsalowych derbach Olsztyna z AS Stomil Olsztyn i awansowała na pierwsze miejsce w tabeli swojej grupy I ligi futsalu kobiet. Bohaterką derbowego spotkania była Natalia Łapińska, która strzeliła trzy bramki. 

Drużyna z Kortowa po trzech kolejkach ma na koncie komplet punktów. Ale przyznać trzeba, że debiutujące w rozgrywkach I ligi zawodniczki Stomilu Olsztyn walczyły dzielnie z bardziej doświadczonymi koleżankami. Wynik niedzielnego meczu już w pierwszej minucie otworzyła Julia Klonowska. Podopieczne trenera Marka Maleszewskiego odpowiedziały trafieniem Wiktorii Fidurskiej. Do przerwy przegrywały jednak 1:3, bo kolejne bramki dla „Szpilek” zdobyły Natalia Łapińska i Joanna Ścisłowska. Ta pierwsza na początku drugiej połowy dorzuciła jeszcze dwa gole i było 5:1. Gospodynie stać było już tylko na zmniejszenie rozmiarów porażki (ponownie trafiła Fidurska). Przegrały trzeci raz w tym sezonie.

– Kolejny raz pokazałyśmy, że jesteśmy mocnym zespołem, który potrafi fajnie rozpocząć spotkanie i posiada naprawdę ogromne doświadczenie na futsalowych boiskach. W każdym spotkaniu gramy o zwycięstwo – powiedziała Aleksandra Kojadyńska z AZS. – To był na pewno historyczny mecz. Jeszcze nigdy nie miałyśmy okazji spotkać się z drużyną z Olsztyna. Trzeba pochwalić dziewczyny ze Stomilu, że nie posiadając tego doświadczenia futsalowego, pokazały w tym meczu, że potrafią walczyć i chcą grać w piłkę.

Więcej pomeczowych rozmów znajdziecie na stronie Radia UWM FM.

Czwarta kolejka I ligi futsalu kobiet została zaplanowana na pierwszy weekend grudnia, ale AZS UWM High Heels Olsztyn zmierzy się w Kortowie z Heliosem Białystok już w najbliższą sobotę 26 listopada.

fot. Paweł Piekutowski / AZS UWM High Heels Olsztyn