Filip jakich mało

0
3488
foto: fb Gimnastyka AZS AWF Kraków

Gimnastycy AZS zdominowali Indywidualne Mistrzostwa Polski, wygrywając wszystkie konkurencje w zawodach mężczyzn. Gwiazdą okazał się Filip Sasnal.

Mistrzostwa Polski mężczyzn po raz drugi rozgrywano w Gdańsku w nowoczesnej hali im. Leszka Blanika, który osobiście czuwał nad przebiegiem imprezy. Zdominował ją trenujący w tym obiekcie pod okiem samego mistrza olimpijskiego, ale reprezentujący AZS AWF Kraków, Filip Sasnal. Nic dziwnego, że najwyższą notę (14 pkt.) podczas wieloboju uzyskał w skoku. 78.933 pkt. na wszystkich przyrządach dało mu wielobojowy tytuł mistrza Polski.

W niedzielnych finałach na przyrządach wystartowało po ośmiu najlepszych zawodników, a azetesiak wygrał cztery konkurencje i dwa razy zajął drugie miejsca. – Skok i ćwiczenia wolne to akurat moje najmocniejsze konkurencje, ale tym razem rywal był lepszy. Zrobiłem wszystko, co do mnie należało – powiedział Sasnal, który dopiero po raz drugi wystartował w seniorskich mistrzostwach Polski. Przed rokiem zdobył tylko jedno złoto, więc w Gdańsku zaliczył właśnie życiowy sukces.

Kolejne triumfy święci istniejąca ledwie od dwóch lat sekcja gimnastyczna AZS AWF Katowice. Sebastian Gawroński dwa razy okazał się lepszy od Sasnala i dorzucił do tego dwa brązy. Razem z trzema klubowymi kolegami wygrał w ten sposób wielobój drużynowy. Co ciekawe, na rozgrywanych równolegle w Krakowie mistrzostwach kobiet sukces ten powtórzyły ich koleżanki, choć w tym przypadku drużynę stanowiły jedynie Emila Kulczyńska i Vitalija Pakhno (indywidualnie zdobyły razem dwa srebra i brąz).

Powody do radości ma także AZS AWFiS Gdańsk, choć żaden z jego zawodników nie ukończył wieloboju. Dla gospodarzy męskich zmagań srebro na drążku wywalczył czterokrotny mistrz sprzed roku Łukasz Borkowski, a w kluczowej dla Leszka Blanika konkurencji trzeci był Dawid Węglarz, który zaprezentował skok Blanika (kombinację nazwaną na cześć jej pierwszego wykonawcy).

To, co najlepsze dla gdańszczan, przytrafiło się na zawodach kobiecych. Pod nieobecność szykującej się do igrzysk najlepszej polskiej gimnastyczki – Gabrieli Janik, która ostatnio triumfowała we wszystkich konkurencjach, Monika Eland wygrała konkurs skoku. Warto dodać, że Janik i Sasnal mocno ze sobą współpracują i niebawem planują ślub.

– Trenuję w Gdańsku także ze względu na moją narzeczoną, która również przeniosła się do tego ośrodka. Choć uprawiamy nieco inne dyscypliny, to wiele elementów treningu wygląda tak samo. Jest nam łatwiej i wzajemnie się nakręcamy do lepszych wyników – podsumował gimnastyk AZS AWF Kraków, który mimo problemów Polskiego Związku Gimnastycznego (wykluczenie z udziału w międzynarodowych zawodach) liczy na start w przyszłorocznych Mistrzostwach Europy, podczas których będzie mógł powalczyć o nominację olimpijską.

Obok 22 medali (w tym 10 złotych) wśród seniorów azetesiacy odnosili sukcesy także w rozgrywanych równolegle zmaganiach juniorskich. Krakowianie cieszą się ze świetnej formy Radosława Szymczyka, który zdobył trzy złote krążki (w tym w wieloboju) i dwa srebrne (w tym z drużyną).

Zawodnicy AZS – medaliści Indywidualnych Mistrzostw Polski w gimnastyce sportowej 2020

złote medale:
Filip Sasnal (AZS AWF Kraków) – wielobój
Filip Sasnal (AZS AWF Kraków) – koń z łękami
Filip Sasnal (AZS AWF Kraków) – kółka
Filip Sasnal (AZS AWF Kraków) – poręcze
Filip Sasnal (AZS AWF Kraków) – drążek
Sebastian Gawroński (AZS AWF Katowice) – ćwiczenia wolne
Sebastian Gawroński (AZS AWF Katowice) – skok
Monika Eland (AZS AWFiS Gdańsk) – skok
AZS AWF Katowice – wielobój drużynowy mężczyzn
AZS AWF Katowice – wielobój drużynowy kobiet

srebrne medale:
Filip Sasnal (AZS AWF Kraków) – ćwiczenia wolne
Filip Sasnal (AZS AWF Kraków) – skok
Kacper Garnczarek (AZS AWF Kraków) – poręcze
Łukasz Borkowski (AZS AWFiS Gdańsk) – drążek
AZS AWF Kraków – wielobój drużynowy mężczyzn
Emilia Kulczyńska (AZS AWF Katowice) – poręcze
Vitalija Pakhno (AZS AWF Katowice) – ćwiczenia wolne

brązowe medale:
Kacper Garnczarek (AZS AWF Kraków) – wielobój
Dawid Węglarz (AZS AWFiS Gdańsk) – skok
Sebastian Gawroński (AZS AWF Katowice) – poręcze
Sebastian Gawroński (AZS AWF Katowice) – drążek
Emilia Kulczyńska (AZS AWF Katowice) – skok

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj