Nie tylko plastikowa!

0
563

Członkowie AZS mają do wyboru jedną z trzech legitymacji. Ponad 90% stanowią posiadacze legitymacji ISIC-AZS, które są dedykowane studentom i które mogą mieć formę elektroniczną.

Legitymacja ISIC (International Student Identity Card) jest jedynym takim dokumentem potwierdzającym status studenta prawie we wszystkich krajach na świecie! ISIC to coś znacznie więcej niż tylko dokument. To dostęp do tysięcy zniżek i rabatów nawet do 50% nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Legitymacja gwarantuje nie tylko tańsze wejściówki do wybranych muzeów, zniżki w restauracjach, ale też rabaty na noclegi i wynajem auta. Dzięki niej można zapłacić mniej za bilety w pociągu w Nowej Zelandii, wchodząc do Sagrada Familia czy rezerwując pokój na stronie hotels.com. Korzystając z ISIC płacisz mniej za komunikację miejską czy też robiąc zakupy online. Posiadanie takiej legitymacji to idealne rozwiązanie dla studenta, który lubi podróżować, bo ze zniżek można korzystać w wielu krajach na całym świecie!

Przed każdym wyjazdem lub też z czystej ciekawości warto zajrzeć na stronę ISIC.org i przejrzeć zniżki oferowane w poszczególnych krajach, zaś na stronie ISIC Polska można znaleźć zestawienie najciekawszych zniżek w dużych europejskich miastach.

Jeśli zapomnisz zabrać swoją legitymację ISIC w podróż – nic straconego! Już teraz możesz mieć ISIC w wersji wirtualnej na swoim urządzeniu mobilnym. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację na telefon i cieszyć się ze zniżek. Aplikacja ISIC ma też inne funkcje – umożliwia wyszukiwanie zniżek w okolicy przy użyciu lokalizacji, czy zapisanie wybranych rabatów. Korzystaj z ISIC gdziekolwiek jesteś!

To nie koniec korzyści wynikających z posiadania legitymacji ISIC. Kupując kartę, możesz dodatkowo wykupić ubezpieczenie podróżne, gdzie będziesz miał zapewnioną ochronę za granicą, a także na ternie Polski. Oferta ubezpieczeniowa dostępna wraz z legitymacją ISIC jest dostosowana do potrzeb studentów, którzy podróżują, uprawiają sport czy wyjeżdżają na wymiany zagraniczne. W pakiecie jest również dostępne ubezpieczenie od chorób tropikalnych, zdarzeń zaistniałych podczas uprawiania sportów ekstremalnych, zagubienia bagażu podróżnego, zniszczenia sprzętu sportowego czy OC podczas odbywania praktyki i stażu. Każdy jest w stanie dobrać odpowiedni zakres ubezpieczenia do swoich potrzeb. Jeśli więc wybierasz się na wakacje lub też na wymianę studencką za granicą, warto mieć ze sobą legitymację ISIC, która gwarantuje rozmaite zniżki, ale też może zawierać ubezpieczenie podróżne!

Obok profitów wynikających z systemu ISIC legitymacja ISIC-AZS daje także szereg korzyści związanych z członkostwem w AZS. To m.in. zniżki w Centralnych Ośrodkach Sportu Akademickiego, tańsze pakiety medyczne w Grupie LuxMed oraz wszystkie inne bonusy, które swoim członkom zapewniają poszczególne jednostki AZS (to np. bezpłatny wstęp na siłownię czy basen, zniżki na specjalistyczne szkolenia czy wyjazdy).

Prócz legitymacji ISIC-AZS każdy wstępujący do naszej organizacji ma do wyboru także zwykłą legitymację AZS, która jest przeznaczona głównie dla dzieci i młodzieży, oraz legitymację ITIC-AZS dedykowaną trenerom i nauczycielom akademickim. Wszyscy nasi członkowie są objęci ubezpieczeniem.

Szczegóły dotyczące naszych legitymacji i ubezpieczeń na stronie legitymacje.azs.pl.