Szkolenia, posiedzenia rad, podpisanie porozumienia i integracja – tak wyglądała Akademia Liderów AZS w Zieleńcu. Tuż obok działających ciągle wyciągów narciarskich, u podnóża Orlicy, atmosfera była znakomita.

Liderzy z poszczególnych środowisk Akademickiego Związku Sportowego przyjechali do Zieleńca w czwartek i od razu wzięli się do pracy. – AZS organizuje ponad pięćset imprez w każdym roku. To jest średnio prawie półtorej imprezy dziennie – mówił w czasie spotkania przedstawiającego obecną sytuację organizacji jej sekretarz generalny Dariusz Piekut.

W ciągu trzech intensywnych dni zorganizowano szkolenia m.in. ze współpracy z mediami i Biurem Prasowym AZS, organizacji Akademickich Mistrzostw Polski, czy nowej dziedziny w AZS, czyli esportu. Zresztą w czasie spotkania zostało podpisane porozumienie o współpracy Akademickiego Związku Sportowego z Esports Asseciation.

– Główne obszary tej współpracy to propagowanie i profesjonalizacja esportu, profilaktyka esportowa, szkolenie esportowe, współzawodnictwo esportowe i wychowanie przez esport – mówi Mariusz Walczak, wiceprezes do spraw rozwoju Zarządu Głównego AZS.

Uczestnicy Akademii Liderów zapoznali się również z portalem pasjaAZS, jego założeniami oraz planami rozwoju. Z pewnością wśród nich znaleźli się przyszli współpracownicy naszego portalu. Przedstawiono też założenia nowych i planowanych projektów, jak choćby Aktywnie Zmieniaj Siebie, czy Płyń w Przyszłość.

Program był bardzo bogaty, ale udało się znaleźć też czas nie tylko na integrację, ale również wizytę w górach. Byli tacy, którzy błyskawicznie zdobyli Orlicę, czyli najwyższy szczyt polskiej części Gór Orlickich i Sudetów Środkowych.