Dziś otwarcie Uniwersjady!

0
486

Już dziś o 21 początek oficjalnej ceremonii otwarcia 30. Letniej Uniwersjady. Uroczystość odbędzie się na odnowionym stadionie San Paolo w Neapolu, na którym później rywalizować będą lekkoatleci.

Włosi zapowiadają, że ceremonia będzie niezapomnianym widowiskiem. Mają ku temu podstawy, bo za jej przebieg odpowiada renomowana Balich Worldwide Shows. Dyrektorem kreatywnym przedsięwzięcia jest zaś Marco Balich, znany z produkcji ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich, począwszy od Turynu w 2006 roku do Rio de Janeiro w 2016 roku. Funkcję dyrektora artystycznego powierzono Lidzie Castelli, mającej w swoim dorobku reżyserię ceremonii zamknięcia Igrzysk Olimpijskich w Sochi.

Główna koncepcja widowiska opiera się na symbolice litery „U” z loga Uniwersjady. Umiejscowiona na płycie stadionu „U” ma oznaczać wielki uścisk z dwoma ramionami wyciągniętymi w kierunku ponad 8000 sportowców ze 119 krajów, którzy wystartują w Neapolu. Podczas ceremonii na scenie zaprezentuje się ponad 1000 tancerzy i piosenkarzy, a wśród nich między innymi zwycięzca ostatniej włoskiej edycji programu X Factor, raper Anastasio. Widowisko uświetni występ włoskiego tenora Andrei Boccellego. Punktem kulminacyjnym uroczystości będzie zapalenie znicza uniwersjadowego.

W programie oficjalnego otwarcia znajduje się oczywiście tradycyjny przemarsz sportowców – uczestników Letniej Uniwersjady w Neapolu. Chorążym akademickiej reprezentacji Polski będzie siatkarz Paweł Halaba.

Udział naszych reprezentantów w zawodach uniwersjadowych wspiera Ministerstwo Sportu i Turystyki. Strategicznym Sponsorem Akademickiej Reprezentacji Polski jest Grupa LOTOS S.A.

Fot. https://www.universiade2019napoli.it/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here