Dziewczyny lubią brąz! Kobiecy debel AWF Warszawa na medal AME w badmintonie [FOTO]

0
561

Z jednym medalem Akademickich Mistrzostw Europy w badmintonie wraca ekipa Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Stołeczni studenci sięgnęli po brąz w deblu kobiet za sprawą Zofii Tomczak i Karoliny Władzińskiej.

Badmintonowa rywalizacja w ramach Akademickich Mistrzostw Europy w węgierskim Miszkolcu była prowadzona w czterech formułach – drużynowej, singlu, deblu i mikście. W pierwszej z nich warszawianie rozpoczęli od wysokiej przegranej 0:5 z Narodowym Uniwersytetem Przemysłu Okrętowego w Mikołajewie. W kolejnym meczu AWF wygrał 3:2 z Uniwersytetem z Segedyna,  a o zwycięstwie zadecydował ostatni pojedynek z udziałem duetu Zofia Tomczak – Karolina Władzińska. Kobiecy debel, jak również mikst Tomczak – Szymon Malik pokonały następnie rywali z Uniwersytetu w Bernie, ale to Szwajcarzy ostatecznie triumfowali 3:2 w tym spotkaniu. Wymienione warszawskie pary, a także Władzińska w singlu nie zawiodły natomiast w meczu o lokaty 9-12 z Nowym Uniwersytetem Lizbońskim. Z kolei w spotkaniu o dziewiąte miejsce AWF Warszawa uległ 1:3 Uniwersytetowi Marmara ze Stambułu. Jedyny meczowy punkt dla mazowieckiej uczelni wywalczył Michał Wiśniewski.

W grze indywidualnej lepiej spisały się reprezentantki warszawskiego AWF-u. Do ćwierćfinału węgierskiego turnieju dotarły Tomczak i Władzińska. Do drugiej rundy mężczyzn awansował natomiast Malik. Bardziej doświadczony z dwójki Polaków był bez szans w starciu z Ukraińcem Wiaczesławem Jakowlewem, późniejszym wicemistrzem AME w tej konkurencji.

Upragniony medal udało się za to wywalczyć w deblu. Brąz w grze podwójnej kobiet zdobyły Tomczak i Władzińska. W półfinale Polki musiały uznać wyższość pary Anouk Nambot – Maria Stoliarenko z Uniwersytetu w Strasburgu.

Przypomnijmy, iż AME w badmintonie nie są jedynym turniejem tego cyklu, rozgrywanym obecnie na Węgrzech. W Debreczynie o medale walczą z kolei koszykarze w formacie 3×3. Polskę reprezentują zawodniczki Politechniki Gdańskiej i zawodnicy Politechniki Wrocławskiej.

Start reprezentantów Polski w Akademickich Mistrzostwach Europy wspierają sponsor strategiczny AZS – PZU oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.