Przeciętny sezon w Krispol 1. Lidze mają za sobą siatkarze AZS AGH Kraków. Wciąż nieznany jest kształt zespołu na przyszłe rozgrywki.

Pod Wawelem przystąpiono do kolejnego, siódmego z rzędu sezonu na zapleczu PlusLigi. W składzie akademików pojawiło się kilka nowych twarzy m.in. Patryk Łaba, Jakub Macyra, Maciej Naliwajko czy Mikołaj Szewczyk. Poczynione wzmocnienia pozwoliły krakowianom jedynie na miejsce w środku stawki. Wprowadzono stan epidemii, a idąca za nim decyzja Rady Nadzorczej Polskiej Ligi Siatkówki S.A. o zakończeniu rozgrywek przed ostatnią kolejką fazy zasadniczej sprawiła, że AZS-iacy skończyli sezon na ósmej pozycji.

– Patrząc realnie, to wynik jest całkiem przyzwoity, ponieważ żeby znaleźć się wyżej w tabeli, trzeba zagrać obie rundy równo. My zaskoczyliśmy tak naprawdę po Nowym Roku, a wynikać to może z młodego zespołu, kontuzji i kilku innych czynników – tak mówił w jednym z wywiadów Naliwajko, grający na pozycji przyjmującego.

Niekwestionowanym liderem AZS-u w Krispol 1. Lidze był sprowadzony latem Łaba. Przyjmujący siedmiokrotnie był wybierany najlepszym siatkarzem spotkania, a na koniec sezonu przypadł mu również tytuł najlepszego zawodnika rozgrywek. Kolejnym mocnym punktem akademików był atakujący Daniel Gąsior, trzeci najlepiej punktujący zawodnik ligi (397 pkt; Łaba był 4. z 353 pkt.), który jak sam twierdził, miał za sobą najlepszy sezon w karierze.

Nie wiadomo nadal, jak będzie wyglądać kadra akademików na nowy sezon. Perspektywa gry wyżej być może skusi któregoś z zawodników. Wielce prawdopodobne, że w nowym sezonie nie zobaczymy Łaby, który jest w orbicie zainteresowań Ślepska Suwałki. Pewne jest natomiast, że szkoleniowcem krakowian dalej będzie Andrzej Kubacki. Rozgrywki zaplecza PlusLigi ruszą 23 września. Dzień później inauguracyjną transmisję spotkania 1. kolejki pokaże Polsat Sport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here