Dominacja koszykarzy z Krakowa w Lublinie

0
1896

Trzy uczelnie z Krakowa wywalczyły awans na turniej finałowy Akademickich Mistrzostw Polski w koszykówce mężczyzn! W Lublinie najlepsza okazała się Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie.

Turniej AMP w koszykówce mężczyzn – Półfinał C odbył się w dniach 9-12 maja w Lublinie. Został zdominowany przez uczelnie krakowskie. W finale AGH Kraków pokonał Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach. Natomiast spotkanie o trzecie miejsce to pojedynek dwóch uczelni z Krakowa. Uniwersytet Rolniczy zwyciężył z Uniwersytetem Ekonomicznym. Lubelskim reprezentantom nie wiodło się najlepiej. Na etapie ćwierćfinału – Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie trafił na AGH Kraków, czym zaprzepaścił szanse na awans do turnieju finałowego AMP.

Zdjęcie z dekoracji po turnieju AMP w koszykówce mężczyzn – Półfinał C, Lublin 9-12 maja 2019 r.

Turniej w Lublinie wyłonił cztery najlepsze uczelnie południowo-wschodniej Polski, które pojadą do Warszawy walczyć o medale AMP. To AGH Kraków, UJK Kielce, URo Kraków i UEK Kraków zostali finalistami tegorocznych Akademickich Mistrzostw Polski w koszykówce mężczyzn. Turniej finałowy odbędzie się w dniach 23-26 maja 2019 r., a gospodarzem będzie Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Warszawskiego.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z turnieju!

Zawody zostały zorganizowane przez Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie przy wsparciu Miasta Lublin. Organizację współfinansowano ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, a partnerem strategicznym była Grupa LOTOS S.A.