Dogonić marzenia, czyli AZS UEK w pierwszej lidze

0
594
AZS UEK futsal Eurobus Przemyśl Kraków awans radość

Marzenia się nie spełniają. Marzenia się spełnia. Futsaliści AZS UEK ciężką pracą, zaangażowaniem i sercem pozostawionym na parkiecie właśnie zrealizowali swoje – wywalczyli upragniony awans do I Polskiej Ligi Futsalu.

W sezonie 2020/2021 reprezentanci AZS UEK rozpoczynali drugoligową rywalizację w grupie małopolsko-świętokrzyskiej z jasno postawionymi celami – zostać mistrzem ligi, a następnie zwyciężyć  w barażu i zameldować się w wyższej klasie rozgrywkowej. Konsekwentnie, krok po kroku wcielali w życie swój plan.

Punkt pierwszy planu, czyli zwycięstwo w drugoligowych rozgrywkach, zawodnikom Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie udało się zrealizować bez większego problemu. Pokonali oni bowiem z łatwością wszystkich rywali i choć zwycięstwo w swojej grupie w II lidze mogli świętować już 21 lutego, to nie spoczęli na laurach. Nadal ciężko trenowali, oczekując na rozstrzygnięcie sytuacji w pozostałych grupach, wyznaczenie rywala oraz terminu meczów barażowych.

– Celem na ten sezon był przede wszystkim awans. Udało się go wywalczyć, choć mecze barażowe nie toczyły się – delikatnie rzecz ujmując – po naszej myśli. Biorąc pod uwagę jednak cały sezon, to uważam, że zasłużyliśmy na to, by w przyszłym być na zapleczu ekstraklasy. Wyniki, które osiągaliśmy w lidze, i komplet punktów są tego dowodem – mówił Tomasz Bieda, kapitan zespołu AZS UEK.

AZS UEK vs Eurobus Przemyśl, fot. Piotr Kwiecień

Rywalem AZSiaków w dwumeczu barażowym był mistrz II ligi na Podkarpaciu – Eurobus Przemyśl. Pierwsze starcie miało miejsce w Krakowie 18 kwietnia. Spotkanie było bardzo zacięte i pełne emocji. Oba zespoły były doskonale przygotowane do tego pojedynku i głodne zwycięstwa. Do przerwy na tablicy widniał wynik 1:2, jednak akademicy wykazali się determinacją, przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść i wygrali 4:3. Na dalszy ciąg emocji i mecz rewanżowy przyszło czekać aż do 2 maja, kiedy to rozegrane zostało drugie spotkanie. Akademicy wyruszyli do Przemyśla i na obcym terenie udało im się zremisować 2:2. Był to wynik korzystny dla reprezentantów UEK, który premiował ich awansem do I ligi.

Wraz z syreną końcową wśród zawodników i sztabu szkoleniowego AZS UEK wybuchła euforia, pojawiły się zarówno okrzyki radości, jak i łzy szczęścia. Ciężką pracą, hektolitrami potu wylanego na treningach, wielką determinacją oraz zdrowiem i sercem pozostawionymi na parkietach, urzeczywistnili swoje marzenie. Od przyszłego sezonu zawodników AZS UEK będziemy oglądać w I Polskiej Lidze Futsalu.

Autor: Dominika Krynicka, AZS UEK
Fot. Piotr Kwiecień, Futbol Małopolska