Cztery medale AZS na MP w paranarciarstwie alpejskim

0
1182

Pierwszego dnia Mistrzostw Polski w paranarciarstwie alpejskim na tatrzańskim stoku w Jurgowie zawodnicy AZS wywalczyli cztery medale.

Do udziału w konkurencji slalom gigant zgłosiło się ponad 100 zawodników z całej Polski. W kategorii OPEN bezkonkurencyjny okazał się reprezentant AZS AGH Kraków, Krzysztof Olewiński. Srebrny krążek w swojej kategorii wywalczyła Izabela Błeszyńska z AZS UE Katowice, która pokonywała trasę razem z przewodnikiem Martyną Dalecką. Na najniższym stopniu podium w poszczególnych klasyfikacjach stanęły Karolina Czaban oraz Aleksandra Pietrzak z AZS UAM Poznań.

Drugiego dnia zawodów, 4 marca odbędzie się rywalizacja w slalomie narciarzy i snowboardzistów. O kolejne zdobycze medalowe w Jurgowie zawalczy 20 zawodników AZS z niepełnosprawnościami, będących uczestnikami zgrupowania Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS.

W 2021 roku głównym sponsorem IMP AZS jest Grupa LOTOS. Wyjazd może się odbyć dzięki współpracy z Polskim Związkiem Sportu Niepełnosprawnych „Start”.