Ostatniego dnia Halowych Mistrzostw Europy w lekkiej atletyce w Stambule Polacy zdobyli trzy medale. Jeden z nich był udziałem sztafety kobiet 4×400 m, w której składzie wystartowały dwie azetesiaczki – Alicja Wrona-Kutrzepa (AZS UMCS Lublin) i Anna Pałys (AZS AWF Wrocław).

Polki spisały się znakomicie i zdobyły brązowy medal. Świetnym posunięciem okazała się decyzja trenera Aleksandra Matusińskiego, który na pierwszych dwóch zmianach ustawił dwie najszybsze zawodniczki – Annę Kiełbasińską i Marikę Popowicz-Drapałę. Dzięki temu polska sztafeta od początku znajdowała się w czołówce, a Alicja Wrona-Kutrzepa i Anna Pałys dopełniły dzieła. Polska drużyna wywalczyła brąz, uzyskując rezultat 3:29.31. Tym samym Polki nie schodzą z podium halowych mistrzostw Europy od 2015 roku.

– Wykonałam swoje zadanie. Miałam trzymać się za Holenderkami i dałam się z siebie 100%. Starałam się nie wywierać na sobie presji – mówiła Alicja Wrona-Kutrzepa.

– Miałam dość łatwe zadanie, bo dziewczyny zbudowały przewagę. Starałam się jak mogłam. Chciałam na końcu jeszcze powalczyć z Włoszką, ale nogi już nie pozwoliły – przyznała Anna Pałys.

Świetnie w niedzielę spisał się także Krzysztof Kilijan. Płotkarz AZS AWF Warszawa najpierw bardzo dobrze pobiegł w porannym półfinale, uzyskując awans do finału. W biegu kończącym HME zajął szóste miejsce, osiągając wynik zaledwie o 0,01 s gorszy od tegorocznego rekordu żcyiowrgo – 7,63 s.

– Na początku ugięła mi się noga, gdyż starter nas szybko puścił. Uważam, że od pierwszego płotka do mety to był najlepszy bieg w moim życiu. Dużo dało mi to, że w tym sezonie mogłem startować na mityngach zagranicznych i obyć się z bieganiem w mocnej stawce – przyznał podopieczny trenera Macieja Wojtkowskiego.

Na półfinale swój udział w HME zakończyła Weronika Nagięć, ale dla płotkarki AZS AWF Kraków to był bardzo dobry debiut w seniorskiej imprezie międzynarodowej. Zawodniczka trenera Macieja Gizy w rywalizacji na 60 m przez płotki została ostatecznie sklasyfikowana  na czternastym miejscu z wynikiem 8,15 s.

W niedzielny wieczór halowym wicemistrzem Europy na 60 m przez płotki został Jakub Szymański (SKLA Sopot). Srebro w skoku o tyczce wywalczył Piotr Lisek (OSOT Szczecin).

Polacy zakończyli HME w Stambule z dorobkiem siedmiu medali – czterech srebrnych i trzech brązowych. Swój udział w trzech z nich mieli reprezentanci z klubów AZS. Oprócz brązowego medalu sztafety kobiet 4×400 m halową wicemistrzynią Europy na 60 m została Ewa Swoboda (AZS AWF Katowice), a brąz na 1500 m wywalczyła Sofia Ennaoui (AZS UMCS Lublin).