Belgijka jako popularny rodzaj zabawy i tańca w obecnych czasach jest powszechną i często wybieraną formą integracji. Jednak ta zatańczona dla Zielonej Góry z okazji 700-lecia uzyskania praw miejskich była wyjątkowa, bowiem w tańcu udział wzięło ponad 700 zielonogórzan!

To wspaniałe wydarzenie miało miejsce 23 czerwca na boisku szkolnym zespołu Edukacyjnego nr 4 w Zielonej Górze. W zabawie udział mógł wziąć każdy – od przedszkolaka do azetesiaka! Na 4 wyrysowanych kołach młodzi zielonogórzanie wraz z nauczycielami, przyjaciółmi i rodzicami z ogromną radością przystąpili do wspólnej tanecznej integracji i tym samym radośnie przywitali pierwsze chwile wyczekiwanych wakacji.

Nie zabrakło również przedstawicieli zielonogórskich żaków z Uniwersytetu Zielonogórskiego, których mimo, że od wakacyjnego odpoczynku dzieliła jeszcze letnia sesja, to wspólnie z mieszkańcami zebrali się, by w oryginalny sposób uczcić jubileusz Zielonej Góry.

Przygotowania i próby taneczne do tańca na tak wielką skalę trwały kilka miesięcy. Poza oczywistym aspektem zabawy, celem imprezy było zachęcanie, szczególnie młodych mieszkańców, do aktywnego spędzania wolnego czasu w nadchodzące letnie dni. Całe wydarzenie spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem i zaciekawieniem – tego samego dnia o belgijce na 700 osób mówiono nawet w ogólnopolskim programie informacyjnym „Teleexpress”! Fragment programu można obejrzeć TUTAJ.

Wydarzenie zostało zorganizowane i sfinansowane przy współpracy z Urzędem Miasta Zielona Góra.

Fot. Tomasz Ostrowski