Po satysfakcję i dobrą zabawę. AWF Warszawa jedzie na AME w badmintonie

0
859

AWF Warszawa będzie jedynym polskim zespołem w gronie uczestników Akademickich Mistrzostw Europy w badmintonie, które w czwartek ruszają w Miszkolcu. – Liczymy na niezły turniej z naszej strony – zapewniają reprezentanci stołecznej uczelni.

Na Węgry ekipa warszawian wybrała się w środowy poranek. Podczas badmintonowych AME rywalizacja będzie prowadzona indywidualnie, deblowo i drużynowo w formule pucharowej.

– Chcemy zagrać jak najlepszy turniej. Niewiadomą pozostaje natomiast poziom innych uczelni. Nie wiemy na ten moment, czego się spodziewać po rywalach. Ze swojej strony chcemy dać z siebie wszystko i przy okazji dobrze się bawić – opowiada Karolina Władzińska, trzykrotna brązowa medalistka mistrzostw Polski seniorek w latach 2020-22, która podczas AME w Miszkolcu będzie pełnić rolę zawodniczki i kierownika drużyny AWF Warszawa.

Poza Władzińską w składzie warszawian zobaczymy trójkę innych zawodników. – Zosia Tomczak to była wielokrotna mistrzyni kraju juniorek w deblu. Szymon Malik przed paroma laty przestał zawodowo uprawiać badminton i nie ma go już na krajowych listach, ale nadal trenuje i wesprze nas na Węgrzech. Zagra z nami również 17-letni Michał Wiśniewski – przedstawia Władzińska.

Początek tygodniowych AME w badmintonie w Miszkolcu w czwartek, 13 lipca. Start reprezentantów Polski w Akademickich Mistrzostwach Europy wspierają sponsor strategiczny AZS – PZU oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.