Od dłuższego czasu AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego tworzy z pasją, oddaniem i dużym poświęceniem specjalne miejsce, aby wraz zielonogórską organizacją e-sportową Lodis przypieczętować współpracę na rzecz młodzieży oraz e-sportu.

Mamy na myśli Gaming House „Lodis AZS UZ Arena”, w którym będą odbywać się turnieje, wydarzenia online, jak i offline, najróżniejsze atrakcje skierowane w stronę studentów, fanów gier komputerowych jak i planszowych oraz sympatyków szeroko pojętego e-sportu. Mimo że oficjalne otwarcie tego nowoczesnego miejsca szacuje się na początek przyszłego roku, postanowiliśmy zorganizować pierwsze wydarzenie dla sympatyków wirtualnej zabawy.

9 grudnia rozpoczął się showmatch w grze Heroes of Might and Magic 3 o puchar dyrektora AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego, Marka Lemańskiego! W turnieju udział wzięli najlepsi z najlepszych, czyli mistrz świata Marek „Szopa666” Szczepański i mistrz Polski Dawid „Dawidu91” Dampc, którzy zmierzyli się ze sobą w pojedynku best-of-three. Cały event poprowadzili oraz skomentowali dla widzów na żywo dobrze znani w społeczności Heroes’ów Inomagic i Jaris.

Rywalizację można było śledzić na bieżąco na kanale Twitch oraz YouTube. Trofeum powędrowało do mistrza świata, który pokonał mistrza Polski 2:0. Showmatch okazał się strzałem w dziesiątkę, bowiem transmisję pojedynku oglądało ponad 500 widzów! Wydarzenie to, odnotowując wielki sukces, stało się kolejnym krokiem do rozpoczęcia cyklicznych rywalizacji w naszym świeżo powstałym Gaming House’ie LODIS AZS UZ ARENA!

Turniej objęły patronatem: Magazyn CD-Action, Iiyama Polska, Diablo Chairs Polska, TP-Link Polska, Lorenz Snacks Polska, Genesis, Iglotex, Proste Historie oraz Komodo.

Tekst: AZS Zielona Góra, foto: Ostry Kadr – Tomasz Ostrowski