AZS UW Wilanów rusza w StatScore Futsal Ekstraklasie

0
649
Fot. AZS UW/Facebook

Futsaliści AZS UW Wilanów po serii sierpniowych sparingów za kilka dni rozpoczną zmagania w StatScore Futsal Ekstraklasie.

Wbrew wzorcom z innych drużyn awans nie spowodował kadrowej rewolucji w szatni akademików, a zmiany można nazwać jedynie kosmetycznymi. Z zespołem pożegnali się m.in. Krzysztof Skrzypiec czy Hiszpan Victor Llorente. Z nowych twarzy zobaczymy m.in. Mateusza Kijewskiego (ostatnio AZS AWF Warszawa) czy Alana Krupę (Drukarz Warszawa). Trenerem drużyny nadal pozostaje Maciej Karczyński.

Po kilku tygodniach przerwy jego podopieczni pod koniec lipca wrócili do grupowych zajęć i od razu rzucili się w wir sprawdzianów przed nowym sezonem. W pierwszych meczach kontrolnych akademicy z Warszawy ulegli u siebie aż 1:8 Constractowi Lubawa (gol Radosława Marcinkowskiego), a także 2:5 Gatcie Active Futsal Team (Denis Lifanow, Michał Klaus).

Obóz w Lubawie uświetniło spotkania z FC Toruń i miejscowym Constractem. W pojedynku z tymi pierwszymi padł remis 2:2 (gole dla AZS UW – Duarte Araujo i Marcinkowski). Z kolei w drugim sparingu zdecydowanie lepsi okazali się wicemistrzowie kraju i triumfatorzy Pucharu Polski, wygrywając w identycznych rozmiarach 8:1 (5:1). Jedynego gola dla warszawian strzelił Araujo.

Warszawianie w połowie sierpnia byli organizatorami Wilanów Futsal Cup 2020. Gospodarze w mocno obsadzonym turnieju musieli uznać wyższość futsalistów Piasta Gliwice, przegrywając w finale aż 0:7 (0:4). W drodze do walki o końcowe zwycięstwo pokonali w grupowej rywalizacji AZS UG Gdańsk (5:2; gole – Maciej Pikiewicz, Lifanow, Bartosz Przyborek, Araujo, Klaus) i AZS UŚ Katowice (4:2, gole – Lifanow, Araujo, Jakub Iwaszek),

Z kolei w Lublinie, w akademickim meczu towarzyskim, podopieczni Karczyńskiego zwyciężyli miejscowy AZS UMCS 3:2 (1:2) po golach Pikiewicza, Nahornego i Kijewskiego. A ostatni oficjalny sparing to remis 3:3 (0:1) z FC10 Zgierz. Bramki dla warszawian strzelali Pikiewicz (dwie) oraz Jakub Nahorny. W zespole beniaminka StatScore Futsal Ekstraklasy (StatScore to nowy, tytularny sponsor rozgrywek, umowa na dwa lata) zabrakło Klausa, Lifanowa i Przemysława Kępińskiego. Dwaj ostatni narzekali na drobne kontuzje.

Stołeczni futsaliści w pierwszej kolejce zagrają u siebie. W niedzielę, 6 września, rywalem beniaminka będzie P.A. Nova Gliwice (godz. 17:00).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here