AZS UMCS Lublin zmierzy się z Wisłą Płock

0
551

Środowy wieczór będzie stał pod znakiem FIFY! Zawodnicy AZS UMCS Lublin o godzinie 20:00 rozpoczną towarzyskie starcie z zespołem Wisły Płock. Mecz będzie transmitowany na klubowym Facebook’u AZS UMCS Lublin.

Spotkanie rozegrane zostanie w formie dwumeczu. Pierwszy odbędzie się na platformie PlayStation 4, natomiast drugi na XBOX One. Po gwizdku kończącym ostatnie starcie zsumowane zostaną wyniki. W przypadku tej samej ilości punktów decydować będzie bilans bramkowy.

Na PS4 barw AZS-u będzie bronił Krzysztof “Mr.Cogito” Lenarczyk ‒ grający trener akademików. XBOX One to element, za który odpowiada Eryk “Laxon” Birc. Ich rywalami będą odpowiednio Tomasz „Bryke” Beczak (PS4) oraz Cezary „KarteKpL” Gontarek (XBOX).

– Wisła Płock to połączenie nowego ze starym: legendy polskiej sceny FIFA ‒ “KartkaPL” z młodszym, osiągającym świetne rezultaty na scenie polskiej ‒ “Bryke” (m.in. zwycięstwo w Ekstraklasa Cup FIFA 19). Niektórzy mogą powiedzieć, że nie jest to TOP Polski, ale ja zdecydowanie doceniam klasę rywali i ich w tej czołówce umieszczam. Ponadto Wisła Płock jako jedyna drużyna w Polsce zachowała swój pierwotny skład w ramach rozgrywek Ekstraklasa Games (tj. nikt nie pokonał ich w zamkniętych eliminacjach), a Tomasz “Bryke” Beczak niejednokrotnie meldował się w rankingu TOP 100 najlepszych graczy na świecie. Co mogę więc sądzić? Jestem pełen respektu, ale też jestem nastawiony bojowo. ‒ zapowiada “Mr.Cogito”.

Warto wspomnieć, że trener akademików mierzył się już w przeszłości z najbliższym rywalem (“Bryke”). – W zeszłorocznych rozgrywkach Ekstraklasa Games uległem Tomkowi bodajże 1-3. Mieliśmy też szansę zagrać w ramach rozgrywek na allplayu i skończyło się 2-3 w meczach dla Tomka. Liczę, że tym razem wezmę rewanż.

W drugim spotkaniu tego wieczoru wystąpi Eryk “Laxon” Birc. Jednak w drużynie AZS-u jest jeszcze jeden zawodnik ‒ najmłodszy Michał Brzozowski. Dlaczego “Mr.Cogito” zdecydował się wytypować do składu Eryka? – Uważam, że przede wszystkim “Laxon” klasyfikuje się w topce polskich graczy na Xboxie. Nie postawił jeszcze przysłowiowej kropki nad “i”, żeby to potwierdzić, ale już niewiele do tego brakuje. Każdy turniej lub wyzwanie tego typu może być krokiem milowym w jego karierze. Liczę na to, że tym razem tak właśnie będzie. ‒ komentuje decyzję trener AZS-u.

Autor: Kamil Wojdat

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj