Plaża, słońce, sport i dobra zabawa! W te wakacje nad samym brzegiem morza atmosfera będzie naprawdę gorąca. Wszystko za sprawą Akademickiego Pucharu Polski w sportach plażowych – AZS Summer Cup. Czeka pięć dni sportowej rywalizacji oraz pięć dyscyplin. Zgłoszenia trwają. 

Jak najlepiej rozpocząć sezon wakacyjny? Pomysłów pewnie jest wiele, lecz tylko jeden tak wyjątkowy. Zwłaszcza że lato nie oznacza tego, że bierzemy wolne od sportu. Wręcz przeciwnie. Dla tych, którzy nie grają piachu i lubią wysiłek na świeżym powietrzu, przychodzi AZS Summer Cup, czyli festiwal sportów plażowych oraz Puchar Polski AZS w sportach plażowych. Będzie on rozgrywany w pięciu dyscyplinach: beach soccerze, piłce ręcznej plażowej, siatkówce plażowej, pływaniu open water oraz na deskach SUP.

W dniach od 7 do 11 lipca uczestnicy z pewnością poczują wakacyjną energię na obiekcie Energa Stadion Letni w Gdańsku. W przerwie od występów na halach czy na trawiastych boiskach będzie można poczuć się nieco jak na Maracanie lub popływać tylko po swoim torze.

– Sporty plażowe w okresie wakacyjnym cieszą się sporą popularnością. Od kilku lat obserwujemy coraz większą aktywność akademików w rozgrywkach krajowych, dlatego postanowiliśmy reaktywować Festiwal Sportów Plażowych w rozszerzonej formule, ale i pod nową nazwą: AZS Summer Cup. Chcemy dać możliwość startów nie tylko studentom i pracownikom uczelni wyższych, ale też absolwentom uczelni wyższych i pracownikom klubów AZS. Skupiamy się na tym, aby odtworzyć atmosferę południowych plaż oraz przygotować turniej na najwyższym poziomie organizacyjnym – wyjaśnia Mikołaj Chudzik, organizator AZS Summer Cup.

Luźna atmosfera rozgrywek idealnie pasuje do hasła “Atmosfera, Zabawa Sport”. Zacięte mecze w piłce ręcznej plażowej i piękne bramki można oglądać godzinami. Jedyne o czym trzeba pamiętać to krem z filtrem. Wydarzenie ma zgromadzić najlepszych azetesiaków z Polski w sportach plażowych, ale też osoby, które chcą sprawić w nowych dyscyplinach.

Doskonała lokalizacja nad samym brzegiem morza przyciągnie z pewnością wielu kibiców i entuzjastów sportu pod chmurką. To także świetna okazja do nawiązania nowych znajomości, które łączy pasja do sportu. Pora na ostatnie szlify formy na lato. Czas na zgłoszenia trwa do połowy czerwca! W zawodach mogą brać udział osoby posiadające ważną legitymację AZS.

Koordynatorem zawodów jest Akademicki Związek Sportowy, a organizatorem AZS Warszawa. Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Partnerami projektu są AZS Uniwersytetu Gdańskiego i Energa Stadion Letni.

Zapisy: https://summercup.azs.pl/zgloszenia/

Harmonogram AZS Summer Cup 2024
Piłka nożna plażowa: 7-11 lipca
Piłka ręczna plażowa: 8-11 lipca
Siatkówka plażowa: 8-11 lipca
Pływanie open water: 9-11 lipca
SUP: 10-11 lipca

Tekst: Katarzyna Kołat