Drużyna Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie wygrała Akademickie Mistrzostwa Polski w siatkówce kobiet, które odbyły się w Krakowie. W całym turnieju warszawianki nie przegrały ani jednego seta! A już w poniedziałek w Krakowie rozpoczną się Akademickie Mistrzostwa Polski w siatkówce mężczyzn.

– Wreszcie się doczekałyśmy, bo wygrałyśmy i to w dodatku bez straty seta. Jesteśmy przeszczęśliwe, że po tylu latach to się wreszcie udało – mówiła Ewa Krzysztoń, kapitan drużyny AWF Warszawa.

– Pokazaliśmy kawał fajnej siatkówki. Dziewczyny realizowały założenia taktyczne, wiedziały, czego chcą. I mamy to, czego chcieliśmy – dodał trener zespołu Piotr Najmowicz.

W finale trwającego trzy dni turnieju zawodniczki AWF Warszawa pokonały AWF Poznań 3:0. – Bardzo chciałyśmy ten mecz wygrać i pokazać, że AWF Warszawa jest najlepszy – śmiała się Krzysztoń.

Poznanianki, choć w finale uległy rywalkom, też były w dobrych humorach. – Widać, ze AWF Warszawa jest bardzo mocny. A my jesteśmy bardzo zadowolone z tego srebrnego medalu, bo nie przypuszczałyśmy, że dojdziemy aż tak daleko – mówiła siatkarka tej drużyny Jagoda Radzewicz.

Akademickie Mistrzostwa Polski w siatkówce kobiet odbyły się w pełnym reżimie sanitarnym. – Jest mi niezmiernie miło, że w tych zwariowanych czasach doszło do tego turnieju. Organizatorzy zrobili wszystko, co możliwe, by turniej został przeprowadzony w bezpiecznych warunkach, a dla jego uczestników bez wątpienia jest to choćby namiastka normalności – powiedział rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie prof. Stanisław Mazur.

Uczestniczki bardzo chwaliły organizację zawodów. – Jak na ten czas to organizacja jest świetna. Zachowane są wszelkie środki bezpieczeństwa, a jednocześnie nie przeszkadza to w sprawnym przeprowadzeniu turnieju. Jesteśmy bardzo zadowolone, że mogłyśmy tu zagrać – dodała Jagoda Radzewicz.

Zwyciężczynie bardzo walczyły, by móc cieszyć się ze złotych medali. – Nie było łatwo nam tutaj przyjechać, bo w środę część zawodniczek musiała rozegrać mecz ligowy, a z kolei w sobotę mamy kolejny. Ale bardzo cieszymy się, że się udało przyjechać i wygrać – dodała Krzysztoń.

Prezes AZS Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie Daniel Bukalski, który był organizatorem turnieju, dziękował władzom uczelni i uczestnikom mistrzostw. – Władze uczelni bardzo pomogły nam w przeprowadzeniu tej imprezy i nie ma co ukrywać, że bez tej pomocy trudno byłoby nam ją zorganizować. Ale trzeba też pochwalić dziewczyny, które w pełni stosowały się do obostrzeń. Wierzymy, że tak samo będzie w trakcie turnieju mężczyzn, bo studenci są rozsądni, a sportowcy zdyscyplinowani – mówił Bukalski. Turniej o akademickie mistrzostwo Polski w siatkówce mężczyzn rozpocznie się w Krakowie w poniedziałek.

Akademickie Mistrzostwa Polski w piłce siatkowej kobiet współfinansowane są ze środków Ministerstwa Sportu, a głównym sponsorem cyklu jest Grupa LOTOS.

Wyniki Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce kobiet
O 1. miejsce: AWF Warszawa – AWF Poznań 3:0 (25:18, 25:10, 25:20)
O 3. miejsce: UMCS Lublin – UAM Poznań 3:2 (21:25, 25:18, 25:22, 20:25, 15:12)
O 5. miejsce: ALK Warszawa – UŚ Katowice 2:0 (26:24, 25:23)
O 7. miejsce: ŚUM Katowice – UWM Olsztyn 2:0 (25:13, 25:13)
O 9. miejsce: UR Kraków – PRz Rzeszów 2:0 (25:20, 25:16)
O 11. miejsce: UW Warszawa – UEK Kraków 2:1 (18:25, 25:21, 15:12)

Końcowa klasyfikacja
1. Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie
2. Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu
3. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
4. Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu
5. Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie
6. Uniwersytet Śląski w Katowicach
7. Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
8. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
9. Uniwersytet Rolniczy w Krakowie
10. Politechnika Rzeszowska
11. Uniwersytet Warszawski
12. Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here