Awans zielonogórskich futsalistów na zaplecze ekstraklasy

0
952

Wysokie zwycięstwo i korzystny wynik rywali dały ekipie Eko-Pol AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego awans do I ligi futsalu.

Futsaliści Eko-Pol AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego w ostatniej kolejce sezonu podjęli w drużynę WKS Śląsk Futsal Wrocław. Akademicy, którzy w rundzie rewanżowej grali słabo i uzbierali tylko jeden punkt, tracąc pozycję lidera po porażce w Żarach, nie liczyli zbytnio na to, że ten sezon może zakończyć się dla nich szczęśliwie. Od początku jednak napierali, co zaowocowało pierwszym golem w piątej minucie meczu za sprawą Maciej Enkota, który jeszcze przed przerwą skompletował hat-tricka. Między dziewiątą i 15. minutą padły trzy następne bramki, a cztery kolejne w samej końcówce pierwszej połowy.

Na trafienia w drugiej części meczu musieliśmy poczekać odrobinę dłużej, bo dopiero w 26 minucie gry piłka po raz ósmy wylądowała w siatce drużyny z Dolnego Śląska, która – trzeba to zauważyć – grała tylko w siedmioosobowym składzie. Gospodarze powtórzyli wyczyn i po przerwie znów zaaplikowali gościom siedem bramek i raz sami dali się pokonać. Hat-tricki uzbierali także Jakub Turowski i Patryk Jaśkiewicz. Spotkanie zakończyło się ostatecznie wynikiem 14:1, który pozwalał zielonogórzanom wrócić na pierwsze miejsce w tabeli pod warunkiem korzystnego i mało prawdopodobnego dla nich rozstrzygnięcia w meczu Luxbor Pyskowice – MTS Knurów.

– Chcieliśmy wygrać, jak każdy mecz, ale nie sądziliśmy, że korzystnie dla nas ułożą się inne wyniki. W przerwie sprawdziliśmy, co dzieje się w Pyskowicach, potem po naszym meczu czekaliśmy, jak zakończy się to drugie spotkanie. A tu niespodzianka! – opowiadał Jaśkiewicz. – Była duża radość. Cel osiągnęliśmy w 200%. Cieszy, że mimo średnio udanej drugiej rundy udało nam się utrzymać pozycję lidera – dodał trener Maciej Górecki.

Okazało się, że faworyt – Luxbor przegrał u siebie 1:2. Porażka bezpośredniego rywala dała tym samym azetesiakom powrót na pierwsze miejsce w tabeli i skończyła się zaskakującym awansem do I ligi. Zielonogórzanie w całym sezonie wygrali sześć meczów, jeden zremisowali i doznali trzech porażek.

Skład drużyny Eko-Pol AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego w sezonie 2021/2022: Jakub Witczak, Kacper Ryś, Patryk Jaśkiewicz, Sebastian Hausler, Jakub Turowski, Maciej Dudek, Maksymilian Chmielak, Maciej Enkot, Rafał Gronostaj, Kornel Mużyłowski, Jacek Jurkowski, Mateusz Biereśniewicz, Kacper Żak. Trener: Maciej Górecki.

Tekst i zdjęcia: Tomasz Ostrowski