Anita Włodarczyk w AZS AWF Katowice

0
1589
Głównym punktem sezonu dla Anity Włodarczyk są mistrzostwa świata w Doha, które odbędą się od 27 września do 6 października. fot. Paweł Skraba

Najlepsza polska młociarka, dwukrotna mistrzyni olimpijska w rzucie młotem Anita Włodarczyk jest już zawodniczką AZS AWF Katowice. 33-letnia lekkoatletka została też ambasadorką marki Śląskie i Stadionu Śląskiego.

Kilka dni temu wróciła do Polski z 49-dniowego zgrupowania w USA, a za chwilę wylatuje na kolejny obóz do Kataru. Anita Włodarczyk swój sześciodniowy pobyt w Polsce rozpoczęła od ogłoszenia sporej zmiany w swoim sportowym życiu.

– Po 8 latach żegnam się ze Skrą Warszawa. Śląsk właśnie został moim trzecim domem – zażartowała podczas konferencji prasowej Anita Włodarczyk. – W tej sytuacji logiczne są też moje przenosiny do katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego.

Rekord świata Anity Włodarczyk wynosi 82,98 m. fot. Paweł Skraba

Włodarczyk nie tylko będzie reprezentować AZS AWF Katowice, ale ma również współpracować z władzami województwa Śląskiego.

– Nasza współpraca będzie się opierała na promocji województwa śląskiego w zakresie kultury fizycznej, przede wszystkim wśród dzieci i młodzieży. Zależy nam, aby region stał się potęgą lekkoatletyczną. Stąd m.in. moja zmiana barw klubowych. Katowicki klub ma bardzo fajny długofalowy pomysł. Warunki są znakomite, piękny stadion – wyznała Włodarczyk po podpisaniu listów intencyjnych o współpracy ze Stadionem Śląskim i samorządem województwa.

Dla rekordzistki świata w rzucie młotem najważniejszym startem w tym sezonie będą mistrzostwa świata, które odbędą się w Doha (28.09-6.10). W Katarze Włodarczyk będzie miała szansę sięgnąć po swój piąty w karierze tytuł mistrzyni świata.

Anita Włodarczyk, trener Krzysztof Kaliszewski oraz dyrektor Krzysztof Nowak podczas spotkania w siedzibie katowickiej uczelni. Fot. AZS AWF Katowice