Andrzej Stękała z brązowym medalem Mistrzostw Świata

0
1097

Andrzej Stękała (AZS Zakopane) zdobył z Polakami brązowy medal w konkursie drużynowym na dużej skoczni w Oberstdorfie, rozegranym w ramach Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym.

Polacy wystąpili w składzie Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Kamil Stoch i Dawid Kubacki. W pierwszej serii Stękała oddał skok na 122,5 m. Na półmetku Polacy znajdowali się na trzeciej pozycji. W serii finałowej zawodnik AZS Zakopane skoczył dalej – 127 m i wyprowadził polski zespół na prowadzenie, które utrzymał Kamil Stoch. Po ostatniej próbie Dawida Kubackiego Polacy spadli na trzecie miejsce i sięgnęli tym samym po brązowy medal. Lepsi w sobotę okazali się Niemcy i Austriacy.

W startach indywidualnych Andrzej Stękała uplasował się na 30. miejscu na skoczni normalnej i na 21. miejscu na dużej skoczni.

Polacy zdobyli w Oberstdorfie dwa medale – oprócz brązowego krążka drużyny, złoto w konkursie na skoczni normalnej zdobył Piotr Żyła.