Kulobicie na Śląsku

0
1131

Trzech dni pełnych sportowej integracji mogą spodziewać się osoby z niepełnosprawnościami, które wystąpią w Integracyjnych Mistrzostwach Polski AZS w bowlingu i bilardzie. Impreza odbędzie się w ostatni weekend marca.

W myśl idei upowszechniania sportu chęć uczestnictwa w zawodach może zgłosić każda osoba z niepełnosprawnością, która ukończyła 18 lat i posiada aktualne członkostwo w Akademickim Związku Sportowym. To, co wyróżnia IMP AZS, to przede wszystkim zróżnicowany stopień posiadanych umiejętności wśród zawodników. W piątkowy wieczór, 26 marca każdy uczestnik weźmie udział w szkoleniu w bowlingu i bilardzie.

W sobotni poranek osoby z niepełnosprawnościami rozpoczną rywalizację przy stołach bilardowych. W ubiegłorocznej edycji w murach Porter Bilard Club spotkały się reprezentacje z ponad 20 miast. Wśród kobiet najlepsza okazała Gabriela Sarzyńska ze stolicy województwa dolnośląskiego, natomiast w klasyfikacji mężczyzn triumfował student poznańskiego UAM-u Marcel Cebulski, pokonując w finale bydgoszczanina Karola Ratusińskiego.

Niedzielna rywalizacja przeniesie się na tory częstochowskiej kręgielni, która w 2020 roku najbardziej sprzyjała Annie Kniaź ze stolicy woj. wielkopolskiego i Tomaszowi Betce z Katowic.

Zgodnie z zapisami Regulaminu Ogólnego chęć uczestnictwa mogą zgłosić wszystkie osoby, które spełniają trzy następujące warunki:
a) osiągnęły pełnoletność przed dniem rozpoczęcia obozu lub zawodów,
b) są członkami Akademickiego Związku Sportowego (legitymację można wykupić tutaj)
c) posiadają ważne orzeczenie o niepełnosprawności.

Nabór do projektu rozpoczął się 06.03.2021 r. i potrwa do 14.03.2021 r. do godziny 20:00. Dla zakwalifikowanych uczestników organizator gwarantuje zakwaterowanie i wyżywienie. Wszystkie szczegóły związane z zawodami oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć tutaj.

Głównym sponsorem zawodów jest Grupa LOTOS. Projekt Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS finansowany jest przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Organizatorem zawodów w bowlingu i bilardzie jest Klub Uczelniany AZS Politechniki Częstochowskiej.