Aktywnie Zmieniaj Siebie także w Koninie, a niebawem w…

0
591
Foto: Giant Promotion

Propagowanie zdrowego stylu życia to główna idea programu „Aktywnie Zmieniaj Siebie”. Jego uczestnicy przejdą kompleksową przemianę wizerunkową, mentalną i kondycyjną.

Projekt, którego realizacją zajmuje się Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego, zostanie przeprowadzony w czterech akademickich miastach. Na razie projekt ruszył w Zielonej Górze i Koninie, a w dwóch kolejnych miastach – prawdopodobnie Wrocławiu i Katowicach – wystartuje po Świętach Wielkanocnych.

– Ideą projektu  jest propagowanie zdrowego stylu życiu, ale również pokazanie, że z odpowiednim wsparciem i z determinacją można osiągnąć swój cel, np. poprawę stanu zdrowia, wydobycie ukrytego piękna, poprawę kondycji, czy zmianę sylwetki, co finalnie będzie oznaczało zmianę życia na lepsze. Czasami człowiek chciałby coś zmienić w swoim życiu, lecz brakuje mu wiedzy, nie wie od czego zacząć. My wskażemy mu drogę, pokażemy możliwości, damy dostęp do wiedzy i pomożemy znaleźć w nim samym motywację do podjęcia działania w kierunku realizacji celu – mówi Marek Lemański, dyrektor KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego. Pomysł akcji narodził się przy współpracy z dietetyk Marzeną Pałasz, która jest autorką hasła „Aktywnie Zmieniaj Siebie” i opiekuje się projektem od strony zdrowotnej i żywieniowej.

fot. Ewa Milun-Walczak
fot. Ewa Milun-Walczak

W każdym z miast w programie biorą udział cztery osoby wybrane w trakcie castingów. Są wśród nich studenci, ale również pracownicy uczelni, przedsiębiorcy, a nawet czynni sportowcy. Zarówno w Zielonej Górze, jak i Koninie, o miejsce w projekcie „Aktywnie Zmieniaj Siebie” rywalizowało ponad stu chętnych.

Uczestnicy programu przejdą kompleksową przemianę w kierunku poprawy zdrowia i sylwetki. Przez blisko cztery miesiące będą pod ścisłą opieką specjalistów – psychologa, dietetyka i trenera personalnego. – Codziennie będą dostawać indywidualnie zbilansowane przez dietetyka zdrowe posiłki od firmy cateringowej, a także będą uczęszczać na zajęcia sportowe do AZS. W projekcie uczestniczą też firmy z branży beauty, czyli fryzjer, wizażysta, stylista i kosmetolog, którzy już tylko dopełnią metamorfozę – dodał Lemański.

Co ważne, uczestnicy projektu „Aktywnie Zmieniaj Siebie” nie ponoszą żadnych kosztów. Przez najbliższe miesiące będą podglądani przez kamery i fotografa. Finał projektu, na którym zostaną przedstawione efekty przemian, odbędzie się w czerwcu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj