Aktywni studenci liczą na głosy

0
320

AZS Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie po raz drugi zgłosił swój projekt do Budżetu Obywatelskiego Woj. Małopolskiego. Po zeszłorocznym sukcesie programu Aktywny Student można wierzyć w kolejne wygrane głosowanie.

W 2018 r. pomysł bezpłatnych zajęć sportowych dla uczniów i studentów poparły 3532 osoby. Dzięki temu projekt środowiska akademickiego UEK zajął pierwsze miejsce w Krakowie.

Pierwsza edycja Aktywnego Studenta to ponad 500 godzin zajęć tanecznych i fitness (m.in. Dancehall, Cocktali Dance, Zumba, Joga), 170 godzin treningów motorycznych (funkcjonalny, mobility, stretching) oraz 180 wizyt fizjoterapeutycznych i ortopedycznych. Pozyskane środki umożliwiły także organizację turniejów dla uczniów szkół średnich w koszykówce, piłce ręcznej, siatkówce i futsalu, rozwój sekcji sportowych AZS UEK oraz zakup sprzętu sportowego o łącznej wartości 64 tys. zł.

W tym roku członkowie AZS UEK chcą pójść za ciosem. Aktywny Student II zakłada zwiększenie liczby dotychczas prowadzonych zajęć i stworzenie możliwości uczestnictwa dla wszystkich mieszkańców Krakowa. Pomysłodawcy liczą na to, że w nowopowstałych grupach o swoją kondycję fizyczną zadba nie tylko ucząca się młodzież.

Zwycięstwo projektu będzie także świetną wiadomością dla wszystkich członków sekcji AZS UEK. Dodatkowe środki pozwolą na profesjonalne przygotowanie i start w Akademickich Mistrzostwach Polski jeszcze większej grupy sportowców.

Głosowanie na zadania w Budżecie Obywatelskim Woj. Małopolskiego rozpoczęło się 9 września i potrwa do końca miesiąca. Głos można oddać przez Internet pod adresem:
https://www.bo.malopolska.pl/index.php/glosowanie
Kod: KRK14

Powiat zamieszkania: miasto Kraków (pamiętaj, że nie musisz być zameldowany w Krakowie, by zagłosować na AS’a)

Tekst: Piotr Leśniak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here