Aktywna zmiana w Zielonej Górze

0
983

„Aktywnie Zmieniaj Siebie” to projekt opracowany i realizowany przez AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego. Program ma zostać przeprowadzony równocześnie w 4 akademickich miastach.

Ideą projektu  jest propagowanie zdrowego stylu życiu, ale również pokazanie, że z odpowiednim wsparciem i z determinacją można osiągnąć swój cel (np. poprawę stanu zdrowia/ wydobycie ukrytego piękna/poprawę kondycji/zmianę sylwetki/), tym samym zmieniając swoje życie na lepsze. Czasami człowiek chciałby coś zmienić w swoim życiu, lecz brakuje mu wiedzy, nie wie od czego zacząć. My wskażemy mu drogę, pokażemy możliwości, damy dostęp do wiedzy i pomożemy znaleźć w nim samym motywację do podjęcia działania w kierunku realizacji celu.

Uczestnicy  przejdą kompleksową przemianę- wizerunkową, mentalną, kondycyjną,  w kierunku poprawy zdrowia i sylwetki. Przez 3,5 miesiąca, będą pod ścisłą opieką psychologa, dietetyka, trenera, będą otrzymywać codziennie indywidualnie zbilansowane przez dietetyka, zdrowe posiłki od firmy cateringowej oraz będą uczęszczać na zajęcia sportowe do AZS. Do projektu dołączają firmy partnerskie z branży beauty (fryzjer, wizażysta, stylista, kosmetolog), którzy dopełnią metamorfozę. Uczestnicy nie ponoszą żadnych kosztów. Całość będzie podglądania przez kamery i fotografa i na bieżąco relacjonowana.

Podczas projektu zostanie utworzona platforma/strona www gdzie  będą relacjonowane zmagania uczestników wraz z komentarzami specjalistów/ekspertów. Będą również porady dla obserwatorów oraz akcje aktywizujące obserwatorów (np.  konkursy, które poza tym, że zwiększą zasięg projektu, będą także doskonałą okazją do pozyskania sponsorów i partnerów). Platforma ma mieć rolę edukującą i motywacyjną, ma pokazać, że AZS jest skierowany również do młodych ludzi , którzy chcą zmienić w swoim życiu.

Od stycznia 2019 r projekt ruszy w Zielonej Górze i w Koninie. Wiosną w kolejnych dwóch miastach. W czerwcu odbędzie się finał projektu, na którym przedstawimy efekty przemian.
12 grudnia odbyła się inauguracja projektu Aktywnie Zmieniaj Siebie z AZS w Zielonej Górze.

Komisyjnie wybraliśmy 4 uczestników:
Ewa Sapeńko – rzecznik prasowy Uniwersytetu Zielonogórskiego
Klaudia Cedzidło – studentka prawa  Uniwersytetu Zielonogórskiego
Marek Wieczorek – piłkarz ręczny KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego
Krzysztof Joks – student, przedstawiciel  Parlamentu Studenckiego Uniwersytetu Zielonogórskiego

Podczas inauguracji obecni byli organizatorzy i partnerzy projektu:
Dyrektor KU AZS UZ Marek Lemański
Dietetyk projektu Marzena Pałasz
Właściciel cateringu dietetycznego Strong Food Paweł Legowicz
Fotograf projektu Darek Biczyński
Trener personalny AZS UZ Włodzimierz Grecki
Inaugurację poprowadził Dawid Piechowiak z biura KU AZS  UZ.

Firma Strong Food przygotowała poczęstunek – zdrowe przekąski i desery, a także zaprezentowała całodniowy, przykładowy pakiet żywieniowy, składający się z pięciu zbilansowanych posiłków, jakie od stycznia do połowy kwietnia będą otrzymywać uczestnicy.

Zapraszamy do galerii zdjęć

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj