Akademia Liderów AZS daje przykład    

0
551

O Akademii Platońskiej słyszała pewnie większość z nas, ale tu nikt nie będzie udawał Greka. Akademicki Związek Sportowy zaprasza na coroczną Akademię Liderów AZS, która odbędzie się w Warszawie. Młodzi działacze i działaczki spotkają się w dniach od 13 do 17 marca.

To będą cztery dni ciekawych spotkań, interesujących rozmów i wymiany doświadczeń. Uczestniczki i uczestnicy szkolenia liderów będą mieli okazję odwiedzić miejsca istotne dla funkcjonowania Akademickiego Związku Sportowego. W planach jest spotkanie z prezesem Alojzym Nowakiem, wizyta w siedzibach partnerów oraz zajęcia praktyczne.

Szkolenie liderów nie jest kolejnym wykładem do zaliczenia. Tu każdy będzie miał okazję rozwinąć swoje umiejętności oraz zintegrować z osobami z różnych stron kraju, a także wymienić się doświadczeniami.

– O niektórych osobach mówi się, że są urodzonymi przywódcami. Ale w Akademickim Związku Sportowym uważamy, że cech przywódczych można się także nauczyć. Tak samo jak uważamy, że ugruntowany lider powinien się też rozwijać. Oczywiście nie osiągnie się tego w kilka dni, ale Akademia Liderów jest dobrym momentem, żeby się zainspirować, rozwinąć i zrobić dobrą inwestycję na przyszłość – powiedział Piotr Żebrowski, koordynator Akademii Liderów AZS.

O tym, że warto wziąć w niej udział, przekonuje Karol Mirkowski, prezes AZS Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Nie mogło go zabraknąć rok temu podczas szkolenia w stolicy Dolnego Śląska. Teraz również planuje przyjazd do Warszawy i to nie sam.

– To było moje pierwsze doświadczenie w AZS jeśli chodzi o kształcenie pod kątem lidera klubu uczelnianego. Otrzymałem wtedy dużo przydatnych wiadomości, które pomogły mi funkcjonować w klubie i go ulepszyć. Ten rok był dla nas przełomowy. Dodatkowo podczas akademii poznałem wiele osób o sporym doświadczeniu i mogłem porównać jak kto funkcjonuje. W tym roku chciałbym, żeby przyjechała kolejna osoba od nas z klubu i też mogła się dowiedzieć więcej – przyznał Karol.

W szkoleniu mogą wziąć udział dwie osoby reprezentujące władze klubu uczelnianego AZS – koniecznie studenci. Każdy uczestnik szkolenia lub klub delegujący zobowiązany jest do wpłacenia 150 zł. Pozostałe koszty związane z pobytem i organizacją szkolenia pokrywa Akademicki Związek Sportowy. Zgłoszenia przyjmowane są do 29 lutego do godziny 12 za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie.

Strona: https://www.azs.pl/akademia-liderow-azs

Grafika: Aneta Popławska