Adam Roczek ponownie Prezydentem EUSA!

0
93

Adam Roczek został Prezydentem Europejskiej Federacji Sportu Akademickiego na kolejną, czteroletnią kadencję. Wybory nowego Zarządu odbyły się w Budapeszcie w dniach 10 – 11 września, gdzie delegacje z 38 europejskich państw spotkały się po raz pierwszy od 2019 roku.

Adam Roczek piastuje funkcję prezydenta EUSA od 2012 roku. Pierwszym wiceprezydentem został ponownie wybrany Haris Pavletic z Chorwacji, a rolę skarbnika organizacji powierzono Francisowi M. M. Cirianniemu. Zarząd EUSA liczy 12 osób.

W trakcie Walnego Zgromadzenia nie tylko wybrano nowe władze, ale również wprowadzono poprawki do statutu. Zatwierdzono także nowego, 47., członka EUSA – San Marino. Ponadto Adam Roczek, sekretarz generalny Matjaz Pecovnik i dotychczasowy skarbnik Lorenz Ursprung przedstawili raport z działalności EUSA w latach 2018-2020.

Zarząd EUSA pierwsze spotkanie Zarządu odbył 11 września. Na posiedzeniu mianowano trzech wiceprezydentów – Ivanę Ertlovą z Czech, Bruno Barracosę z Portugalii oraz Joerga Foerstera z Niemiec. Zarządzono również otwarcie naboru na członków Komisji EUSA na kadencję 2021 – 2025.

Oprócz Walnego Zgromadzenia delegaci uczestniczyli również w wydarzeniu dotyczącym przyszłości sportu akademickiego – EUSA-FISU Dialog Strategiczny 2021 (EUSA-FISU Strategic Dialogue 2021). Zorganizowane zostały panele dotyczące powrotu sportu akademickiego po pandemii Covid-19. Omówiono również przyszłe wydarzenia międzynarodowe – Międzynarodowy Dzień Sportu Akademickiego, zimową Uniwersjadę w Lucernie, jak i letnią Uniwersjadę w Chengdu w 2022 roku. Do udziału w panelu została zaproszona delegacja Komitetu Organizacyjnego Europejskich Igrzysk Akademickich w Łodzi w 2022. Koordynatorka projektu, Tatsiana Andrushka opowiedziała o przygotowaniach do imprezy.

Walne Zgromadzenie zostało zorganizowane przez Węgierską Federację Sportu Akademickiego, wspieraną także przez FISU.

Fot. EUSA