Chcesz odkryć tajemnice kortów, wejść na wyższy poziom, a może już jesteś wirtuozem gry? Tak czy owak mamy dla ciebie wystrzałową informację. Od września startuje trzecia odsłona Akademickich Centrów Gier Rakietowych. Udział w zajęciach jest darmowy.
Chociaż pierwsza rakieta świata może być tylko jedna, to każdy może spróbować swoich sił stając po drugiej stronie siatki. Podnosić swoje umiejętności można w Akademickich Centrach Gier Rakietowych, pod okiem wykwalifikowanych instruktorów oraz trenerów. Projekt zainaugurowany został w 2022 roku i od tego czasu stale się rozwija promując aktywność fizyczną wśród społeczeństwa.
W tym roku zwiększa się też liczba ośrodków i miast biorących udział w projekcie. Oznacza to jednocześnie, że więcej osób będzie mogło uczestniczyć w zajęciach. Przypomnijmy, że poprzednio projekt realizowały cztery jednostki AZS: AZS AWF Warszawa, AZS AWF Katowice, AZS AWFiS Gdańsk oraz AZS UE Wrocław. Tym razem zajęcia prowadzić aż sześć jednostek, a treningi odbywać się będą w 10 miastach.
Nowymi punktami na mapie akcji są AZS Politechnika Rzeszowska i AZS Uniwersytet Zielonogórski. Z programu skorzystać będzie mogło w sumie 440 uczestników i uczestniczek, czyli o 110 więcej niż podczas ubiegłej edycji.
– Program cieszy się dużym zainteresowaniem i uważam, że nie będzie problemu z wypełnieniem limitów zgłoszeń. W zeszłym roku planowaliśmy objąć programem 330 osób i to się udało w stu procentach. Teraz chcemy dotrzeć do kolejnych osób, ale liczymy że będą z nami też Ci, którzy już od lat podnoszą z nami swoje umiejętności. Zajęcia prowadzone są w salach sportowych lub halach szkolnych co ułatwia dotarcie do lokalnych społeczności. Pod okiem naszych trenerów i instruktorów z pewnością każdy będzie robił szybciej postępy niż próbując trenować samemu – powiedział Piotr Żebrowski, koordynator akcji.
Widząc rosnącą zainteresowanie nie tylko tenisem czy tenisem stołowym powiększona została oferta dla uczestników zajęć w Akademickich Centrach Gier Rakietowych. Do wyboru są treningi z tenisa stołowego, tenisa, badmintona, ale od tego roku też można będzie spróbować squasha i pickeballa.
Nabory ruszą w drugiej połowie sierpnia. Zajęcia odbywać będą się dwa razy w tygodniu. Grupy tworzone będą z podziałem na wiek, ale też pod względem umiejętności. Zapisy przyjmowane będą do wyczerpania miejsc. W każdej grupie ćwiczyć będzie po 10 osób. Każdy z uczestników będzie miał okazję zaliczyć 32 jednostki treningowe, co już może pozwolić na spokojne rozgrywanie zaciętych partii ze znajomymi.
Akademickie Centra Gier Rakietowych finansowane są ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Organizatorem projektu jest Akademicki Związek Sportowy.
Strona: https://azs.pl/acgr