36 zespołów wystartowało w Mazury Curling Festival!

0
2146

Blisko 200 curlerów z polskich klubów, a także z Litwy, Szwajcarii, Szwecji, Szkocji i Kanady wzięło udział w ósmej edycji Mazury Curling Festival.

Organizowana przez AZS impreza rozpoczęła się od szkoleń i treningów, które prowadzili znani trenerzy z zagranicy (wśród nich niezwykła postać, prawdziwa curlingowa osobowość, mistrz świata i Europy, olimpijczyk – Anders Kraupp). Odbył się także wykład z zakresu dopingu w sporcie prowadzony przez Polska Agencję Antydopingową. Zwieńczeniem wydarzenia był turniej Mazury Curling Cup, w którym wzięło udział aż 36 zespołów. Warto dodać, że na tym samym lodowisku trenowali i rywalizowali zarówno amatorzy, mistrzowie Polski, młodzicy i juniorzy i zawodnicy dorośli, curlerzy niesłyszący i zawodnicy na wózkach.

W ramach turnieju rozegrano pięć rund systemem szwajcarskim. Po czterech etapach zmagań dwa niepokonane zespoły spotkały się w meczu decydującym o pierwszym miejscu. W zaciętym pojedynku drużyna Ice Rockets reprezentująca AZS PŚ Gliwice pokonała Rocas Dydantes z POS Łódź 8-5 (+1,-2,+1, +2, +3, -3, +1). Warto zauważyć, że obie drużyny to składy juniorskie, a dla Ice Rockets zwycięstwo w Giżycku było pierwszym tak istotnym sukcesem w dorosłym curlingu. W wyniku porażki łodzianie spadli na piąte miejsce tabeli, a na podium dostały się drużyny Team Edin z Sopotu i Team Panda z Gdańska.

Zwieńczeniem imprezy, nad którą czuwał niezawodny Łukasz Janczar, były otwarte treningi dla mieszkańców Giżycka, szkół i turystów.

Festiwal odbywał się przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki. Współorganizatorami byli Polska Federacja klubów Curlingowych, 30sth i COSA AZS Wilkasy, który zapewnił bazę dla uczestników. Tu curlerzy z całego świata grali m.in. w siatkówkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj