Następca Peciaka i Skrzypaszka?

0
188

21-letni pięcioboista nowoczesny Łukasz Gutkowski ma już w kieszeni kwalifikację olimpijską, ale przed nim kolejny ważny sprawdzian – MŚ w Budapeszcie.

Podczas mistrzostw Europy w pięcioboju nowoczesnym sprawił miłą niespodziankę – zajął szóste miejsce i tym samym wywalczył olimpijska kwalifikacje do Tokio. 21-letni Łukasz Gutkowski jest na razie jedynym polskim pięcioboistą nowoczesnym, który jest już spokojny o wyjazd do Japonii. Pozostali muszą jeszcze powalczyć o olimpijskie kwalifikacje.
W Budapeszcie właśnie trwają mistrzostwa świata w pięcioboju nowoczesnym. Zobaczymy w nich – oprócz Łukasza – jeszcze sześcioro naszych reprezentantów: Oktawię Nowacką, Annę Maliszewską, Martę Kobecką, Daniela Ławrynowicza, Sebastiana Stasiaka i Szymona Staśkiewicza. Będzie to walka nie tylko o medale ale też o punkty rankingowe decydujące o wywalczeniu miejsca na igrzyskach.

W „Strefie sportu” student AWF w Warszawie – Łukasz Gutkowski opowie o najlepszym w karierze sezonie, który wciąż jeszcze trwa.

Wysłuchaj rozmowę: TUTAJ

Tekst i foto: Dariusz Matyja

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here